مهندس معدن در استرالیا

استرالیا دارای منابع معدنی بسیاری می باشد ولی به نسبت این حجم و میزان منابع، مهندس معدن در استرالیا وجود ندارد. از این رو در برهه ای تعداد زیادی مهندس معدن وارد این کشور شدن و این کد شغلی از لیست مشاغل حذف شد از این رو سال 2016 سال بدی برای برای فارغ التحصیلان مهندسی معدن بود متقاضیانی که به دنبال مهاجرت به استرالیا بودن ولی شرایط رشته آنها به گونه ای بود که نمی توانستند. اخیرا با بحران بزرگی در صنعت خود، یعنی معدن روبرو شده است و تعداد فارغ التحصیلان رشته مهندسی معدن در ااسترالیا پاسخگوی نیاز کشور نبود. بنابراین شرکت های معدنی در استرالیا مجبورند از مهاجران باتجربه و واجد شرایط از سراسر جهان، استفاده کنند. از این رو در ابتدای سال 2019 کد شغلی مهندسی معدن وارد لیست مشاغل مورد نیاز استرالیا شد. در حال حاضر نه تنها رشته مهندس معدن به لیست مشاغل مورد نیاز استرالیا بازگشته بلکه جزو رشته های لیست بلند مدت و استراتژیک استرالیا MLTSSL نیز قرار دارد. جهت کمسب اطلاعات بیشتر در زمینه لیست مشاغل استرالیا به صفحه مربوطه مراجعه فرمایید. 

نکته : براساس مقاله ای که اخیراً توسط انتشارات پخش استرالیا منتشر شده است، شورای معادن استرالیا از اینکه از بین 8 دانشگاه معدن کشور، تنها 50 نفر فارغ التحصیل در سال 2022 داشته باشد، نگران است.

شرح وظایف مهندس معدن در استرالیا

مهاجرت مهندس معدن به استرالیا موضوعی است که متقاضیان زیادی را به سمت استرالیا سوق داده است چرا که این رشته جزء کد شغلی های موفق استرالیا می باشد و مهندسان معدن در این کشور از حقوق بالایی برخوردار هستند. از این رو سعی کردیم تا در این قسمت شرح وظایف این کد شغلی را برای شما عنوان کنیم.

 • یک مهندس معدن در درجه اول برای شرکت های معدن کار کرده و پشتیبانی فنی و جهت گیری برای عملیات آنها ارائه می کند.
 • مهندس معدن در استرالیا می تواند در سفارشی سازی، ارتقا و بازسازی تجهیزات معدن نقش داشته باشند.
 • با استفاده از بررسی های اولیه از ذخایر معدنی، نفت و گاز طبیعی و زمین شناسی، منابع موجود را تعیین کرده و امکان استخراج ذخایر و طراحی و توسعه فرآیند استخراج را برنامه ریزی می کنند.
 • مهندسان معدن می توانند به صورت مستقیم با شرکت های تامین کنند تجهیزات معدن و مدیران معدن ارتباط داشته و به نوعی رابط این دو باشد.
 • آنها بایستی همیشه از قوانین MSHA و OSHA پیروی کرده و تشویق می شوند در کلاس ها، کارگاه ها و کنفرانس های مرتبط با رشته خود شرکت کنند.
 • این مهندسان می توانند به پروژهای مرتبط با ساخت و ساز معدن وارد شده و در مورد تجهیزات و هزینه ها و میزان سرمایه گذاری نظر دهند. به طور کلی برآورد هزینه پروژه و برنامه های تولید و گزارش پیشرفت، تولید و هزینه در مقایسه با بودجه
 • یک مهندس معدن در استرالیا باید آمادگی کار در زیر زمین و یا دور از خانه را داشته باشد.
 • شما باید مهارت های کافی در استفاده از نرم افزارهای مربود به مهندسان معدن داشته باشید.
 • ارزیابی خطرات طبیعی، فنی، مالی و ایمنی مرتبط با مراحل توسعه و ساخت و ساز پروژه
 • تعیین ایمنی فرایندها، ترتیب استخراج و ایمنی دیواره های مین، ارزیابی خطر لغزش و مشاوره در زمینه جلوگیری از لغزش و ریزش سنگ
مهاجرت مهندس معدن به استرالیا

میانگین حقوق مهندس معدن در استرالیا در سال 2020

توجه کنید که تمامی اعدادی که اعلام میشود براساس اعلام وب سایت های رسمی می باشد و می توان به آنها استناد کرد. براساس آمارهای منتشر و مقایسه میزان حقوق در این کشور می توان به این نتیجه رسید که مهندسان معدن در استرالیا از حقوق بالایی برخوردار هستند. حقوق یک مهندس معدن به طور متوسط در سال 118،367 دلار استرالیا می باشد. در ادامه اطلاعات بیشتری در این زمینه به شما ارائه می کنیم چرا که این حقوق براساس آیتم های بسیاری می تواند تغییر کند مانند میزان تجربه و سابقه کار، شهر شما ، جنسیت و شرکت محل کار شما به عنوان مثل چند شرکت معدنی مهم با متوسط حقوق آنها

BHP Billiton : حقوق سالیانه 138 هزار دلار استرالیا

Glencore Ltd : حقوق سالیانه 116 هزار دلار استرالیا

Rio Tinto Iron Ore : حقوق سالیانه 103 هزار دلار استرالیا

Peabody Energy : حقوق سالیانه 140 هزار دلار استرالیا

مهارت های لازم برای یک مهندس معدن در استرالیا

مسلما براساس گرایش و تخصص شما نیاز دارید تا در نرم افزارهای تخصصی رشته خود اطلاعات کاملی را داشته باشید ولی داشتن مهارت هایی مانند Engineering Design ، Project Management ، Strategic Planning ، Microsoft Excel می تواند در میزان دریافتی شما تاثیر مستقیمی را بگذارد.

 1. یک مهندس معدن با کمتر از 1 سال سابقه کاری می تواند انتظار داشته باشد به مجموع میانگین حقوق (شامل انعام، پاداش و اضافه کاری) 85,080 دلار استرالیا دست یابد.
 2. یک مهندس معدن تازه کار با 1 تا 4 سال سابقه کار میانگین 109,144 دلار استرالیا می تواند دست یابد.
 3. یک مهندس معدن در استرالیا با 5 تا 9 سال سابقه کار به طور میانگین 124,343 دلار استرالیا دریافت می کند.
 4. یک مهندس معدن در استرالیا با سابقه کار 10 تا 19 سال به طور میانگین 145,683 دلار استرالیا دریافت می کند.
 5. افرادی با بیش از 20 سالسابقه کار می توانند تا 171,604 دلار استرالیا دریافت کنند.

نکته شما می توانید برای ویزا های 189 استرالیا و همچنین ویزای 190 و 491 استرالیا نسبت به کد شغلی مهندسی معدن اقدام کنید.

مهاجرت به استرالیا از طریق مهندسی معدن

شما برای این کد شغلی نیاز دارید تا از سازمان مهندسی استرالیا و یا همان سازمان EA ارزیابی مثبت را دریافت کنید از این رو شما باید تو موضوع را رعایت کنید، اول اینکه باید حداقل یک مدرک لیسانس معادل استرالیا و یا بالاتر را داشته باشید و دوم اینکه باید یک نمره زبان حداقلی PTE 50 و یا معادل آن آیلتس 6 را کسب کنید تا بتوانید از این سازمان اقدام کنید.

[yasr_visitor_votes size=”small”]