مهاجرت پرستاران به استرالیا

مهاجرت پرستاران به استرالیا و یا در مجموع شرایط مهاجرت پرستاران به استرالیا موضوعی است که این روزها بسیار داغ شده است و با شیوع ویروس کرونا بسیاری بر این باور بوده اند که دولت استرالیا نیاز بسیاری به پرستاران پیدا کرده است و مسیر مهاجرت برای این دسته از مشاغل بسیار راحت شده است. خوشبختانه شرایط مهاجرت پرستاران به استرالیا چند سالی است که مناسب است و این موضوع دلیلی ندارد جز این که استرالیا یک کشور مدرن میباشد با سطح زندگی بالا و در ان خدمات درمانی و بهداشتی در بالاترین سطح قرار دارد از این رو نیاز به پرستاران در استرالیا همیشه حس می شود. اگر قصد مهاجرت به استرالیا از طریق پرستاری را دارید پیشنهاد می کنم این مقاله را تا انتها مطالعه کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه لیست مشاغل استرالیا به صفحه مربوطه مراجعه فرمایید.

شرایط مهاجرت پرستاران به استرالیا

پرستاران هم مانند دیگر مشاغل باید از طریق ویزای کار استرالیا اقدام کنند. یک پرستار برای مهاجرت نیاز بر این دارد توانایی های خود را مورد ارزیابی قرار دهد به عنوان مثال برای مهاجرت پرستاران به کشور استرالیا مواردی مانند اشتغال به کار، تخصص، سابقه کار و مهارت زبان بررسی می‎ شوند. در سال های اخیر مهاجرت پرستاران به استرالیا نسبت به کانادا راحت تر شده است. استرالیا دارای ایالت هایی است که هریک براساس نیاز های خود اقدام به انتشار لیستی می کند و براساس آن لیست و نیاز ایالت اقدام به جذب پرستاران می کنند. توجه کنید که مهاجرت پرستاران به استرالیا در اکثر تخصص‌ها مثل پرستاری اورژانس،مراقبت‌های ویژه ،پرستاری بهداشت روان ،پرستاری بهداشت ،تکنولوژیست های جراحی ،پرستاران رشد،پرستاران اطفال ،پرستاران معلولیت و توان‌بخشی و پرستاران سالمند را شامل می شود. البته همان‌طورکه گفته شد پذیرش در این تخصص‌ها وابسته به اثبات توانایی و تخصص فرد متقاضی برای دولت استرالیا می باشد. در ابتدا به لیتس مشاغل مرتبط با پرستاری در استرالیا دقت کنید.

لیست مشاغل مرتبط با پرستاری در استرالیا

همان طور که میدانید کد شغلی پرستاری از چندین شاخه تشکیل شده است که هر یک از آنها تخصص خاص خود را دارند. این موضوع برای بسیاری از شاخه ها و گرایش ها به همین صورت است و ما این موضوع را در رشته های مهندسی نیز دیده ایم. به لیست زیر توجه کنید و و یک مشاور می تواند براساس تجربه و اطلاعاتی که دارد شمارا در انتخاب بهترین کد شغلی کمک کند تا مسیر بهتر و راحت تری را برای مهاجرت داشته باشید.

OccupationANZSCOListAssessing authority
Enrolled Nurse411411STSOLANMAC
Mothercraft Nurse411412ROLVETASSESS
Nurse Educator254211STSOLANMAC
Nurse Manager254311STSOLANMAC
Nurse Practitioner254411MLTSSLANMAC
Nurse Researcher254212STSOLANMAC
Registered Nurse)Aged Care)254412MLTSSLANMAC
Registered Nurse)Child and Family Health)254413MLTSSLANMAC
Registered Nurse)Community Health)254414MLTSSLANMAC
Registered Nurse )Critical Care and Emergency)254415MLTSSLANMAC
Registered Nurse)Developmental Disability)254416MLTSSLANMAC
Registered Nurse)Disability and Rehabilitation)254417MLTSSLANMAC
Registered Nurse)Medical Practice)254421MLTSSLANMAC
Registered Nurse)Medical)254418MLTSSLANMAC
Registered Nurse)Mental Health)254422MLTSSLANMAC
Registered Nurse)Paediatrics)254425MLTSSLANMAC
Registered Nurse)Perioperative)254423MLTSSLANMAC
Registered Nurse)Surgical)254424MLTSSLANMAC
Registered Nurses nec254499MLTSSLANMAC
Veterinary Nurse361311STSOLVETASSESS
Nursing Clinical Director134212MLTSSLANMAC

آیا پرستاری در لیست مشاغل ماهر MLTSSL است؟

بله، بیشترین شغل متخصص پرستاری را می توانید در لیست مشاغل ماهر MLTSSL پیدا کنید. این لیست مهارت های استراتژیک متوسط ​​و بلند مدت  (MLTSSL). این بدان معناست که اگر مشاغلی در این لیست دارید، معمولاً می توانید برای ویزاهای موقت و دائمی خاصی اقدام کنید.

ویزاهای موقت شامل موارد زیر است:

 • زیر کلاس 407 – ویزای آموزشی (جریان آموزش شغلی)
 • زیر کلاس 489 – ویزای ماهر منطقه ای (موقت)
 • زیر کلاس 485 – ویزای تحصیلات تکمیلی موقت
 • زیر کلاس 457 – ویزای کار موقت (ماهر)

و ویزای دائمی شامل موارد زیر است:

 • زیر کلاس 189 – ویزای مستقل ماهر
 • زیر کلاس 190 – ویزای نامزد مهارت
 • زیر کلاس 186 – طرح نامزدی کارفرما (ENS) – ورود مستقیم

به عنوان مثال: اگر شما یک پرستار مراقبت از سالمند ، یک پرستار مراقبت ویژه یا یک پرستار اورژانس هستید ، مهارت شما در لیست مهارت های استراتژیک متوسط ​​و بلند مدت ظاهر می شود به همین ترتیب ، پرستاران بهداشت روان و پرستاران جراحی نیز تحت این لیست اعمال می شوند.

آیا پرستاری در لیست مشاغل ماهر STSOL است؟

بله ، چند مشاغل در لیست مشاغل ماهر کوتاه مدت (STSOL) نیز وجود دارد. به عنوان مثال ، یک پرستار ثبت نام شده و یک مدیر پرستار در این لیست هستند. هنگامی که تحت این لیست درخواست می دهید ، معمولاً برای انواع ویزاهای زیر است. باز هم ویزاهای موقت و دائمی وجود دارد.

ویزاهای موقت پرستاری در لیست STSOL شامل موارد زیر است:

 • زیر کلاس 407 – ویزای آموزشی (جریان آموزش شغلی)
 • زیر کلاس 489 – ویزای ماهر منطقه ای (موقت)
 • زیر کلاس 457 – ویزای کار موقت (ماهر)

و ویزای دائمی شامل موارد زیر است:

 • زیر کلاس 190 – ویزای نامزد مهارت
 • زیر کلاس 186 – طرح نامزدی کارفرما (ENS) – ورود مستقیم

سازمان ارزیاب مدارک پرستاران استرالیا و یا سازمان ANMAC

تمامی افرادی که قصد مهاجرت به استرالیا را از طریق ویزای کار دارند باید مدارک خود را در ابتدا مورد ارزیابی قرار دهند این مدارک شامل مدارک تحصیلی و سوابق کاری می باشد و از این طریق به نوعی مدارک شما معادل سازی به استرالیا می شود. سازمانی که متقاضیان رشته پرستاری با آن سرو کار دارند سازمان ANMAC استرالیا می باشد. سازمان ارزیابی ANMAC استرالیا مسئولیت ارزیابی مهارت های پرستاران و ماماها را برعهده دارد. این سازمان ما تعیین می کند که آیا یک متقاضی شرایط پرستاری یا مامایی و تجربه لازم برای مهاجرت دائم به استرالیا را دارد یا خیر. سازمان ANMAC یک مرجع ارزیابی مستقل است که توسط قانون مجاز به انجام این ارزیابی ها توسط وزارت امور داخلی  و اداره آموزش و پرورش است. سازمان ANMAC استرالیا براساس 5 معیار اصلی شما را ارزیابی می کند:

 • اثبات هویت : متقاضی باید اثبات کند که همان فردی است که قرار است مهاجرت کندبه عنوان یک پرستار
 • مهارت زبان انگلیسی : شما باید حداقل آیلتس 7 (7 در هر چهار مهارت ) را کسب کنید و یا در دیگر آزمون های مورد تایید اداره مهاجرت استرالیا.
 • مدارک تحصیلی : مدرک تحصیلی شما باید با دوره های کارشناسی یا کارشناسی ارشد همخوانی داشته باشد و دانشگاه و معدل شما نیز مورد تایید اداره مهاجرت استرالیا قرار گیرد.
 • سوابق کاری : شما باید اسناد و مدارکی را دال بر اینکه در 5 سال اخیر حداقل سه سال سابقه کار داشته اید.
 • تست سلامت : شما باید از لحاظ جسمی تناسب اندام و سلامتی شرایط خوبی را داشته باشید.

در کل برای اینکه شما بتوانید وارد استرالیا شوید و بتوانید به شغل پرستاری در بازار کار استرالیا راه پیدا کنید، مدرک تحصیلی شما باید با دوره های کارشناسی یا کارشناسی ارشد همخوانی داشته باشد و دانشگاه و معدل شما نیز مورد تایید اداره مهاجرت استرالیا قرار گیرد. علاوه بر این فرد متقاضی باید از یک سازمان پزشکی معتبر، نامه ای برای اثبات عدم بیماری و ناتوانی های جسمی خود دریافت کند و برای ارائه به اداره مهاجرت، ترجمه کند. اگر تمامی این شواهد از سوی سازمان پرستاران به تایید برسد، نامه ارزیابی برای متقاضی فرستاده می شود. همچنین برای مهاجرت از طریق پرستاری فرد باید ابتدا رجیستر شود.

شما برای کار در استرالیا به عنوان یک پرستار نیاز بر این دارید که از طریق اداره تنظیم مقررات بهداشت استرالیا (AHPRA) ثبت نام کنید. در صورتی که تحت ویزا اسپانسرشیپ درخواست مهاجرت به استرالیا ارائه دهید، باید ثبت نام کنید یا مجاز به ثبت نام در زمان رسیدن به استرالیا باشید. ثبت نام به معنای برخورداری از یک مدرک قابل قبول از استرالیا یا خارج از این کشور و نمره بالا در زبان انگلیسی است. در صورتی که سازمان AHPRA مدرک شما را به رسمیت نشناسد، باید در این کشور با شرکت در دوره های آموزشی صلاحیت کار و مدرک خود را مطابق با استرالیا کنید.

سطح زبان انگلیسی برای مهاجرت پرستاران به استرالیا

یکی از اصلی ترین آیتم ها برای مهاجرت کاری به استرالیا سطح زبان متقاضی می باشد که فردی متقاضی باید مدارک لازم برای اثبات سطح زبان خود داشته باشد. شما می توانید در آزمون های مورد تایید اداره مهاجرت استرالیا شرکت کنید این آزمون ها شامل آیلتس، OET، TOEFL iBT و PTE Academic می باشد. این امکان برای شما وجود دارد که در دو آزمون متفاوت شرکت کنید فقط به خاطر داشته باشید که فاصله بین دو آزمون باید حداقل 6 ماه باشد. این نتایج تا دو سال اعتبار دارد

آیلتس : باید در هر چهار مهارت حداقل امتیاز هفت را کسب کنید .

OET : شما باید در هر چهار مهارت حداقل نمره B کسب کنید .

PTE : شما باید در هر چهار مهارت حداقل نمره 65 کسب کنید .

TOEFL iBT : شما باید حداقل نمره 94 و حداقل نمرات زیر را در هر بخش از آزمون بدست آورید – 24 گوش دادن ، 24 خواندن ، 27 نوشتن و 23 صحبت کردن.

بهترین کشورها برای کار به‌عنوان یک پرستار

همه ما میدانیم که پرستاری شغلی با سختی ها زیاد است این شغل نیاز به تحرک بالا و نیاز به توان جسمی بالاست. سختی این شغل بیشتر در کشورهایی مشاهده می شود که نسبت بیماران بسیاری بیشتر از پرستاران می باشد و از طرفی حقوق کمتری نیز دریافت می کنند. از این رو بسیاری به دنبال مهاجرت از طریق پرستاری می باشد و می خواهند بدانند کدام کشور برای شغل پرستاری مناسب است.

استرالیا 

شغل پرستاری یکی از مشاغل با درآمد بالا در استرالیا می باشد. می توانیم به جرات بگوییم بیشترین درآمد در میان پرستاران در سراسر جهان متعلق به پرستاران کشور استرالیا می باشد. استرالیا از سیستم بهداشتی و خدمات درمانی بسیار پیشرفته ای برخوردار است که اهمیت بسیار بالایی به کادر درمانی این کشور می دهد. به همین منظور نسبت مناسبی بین بیمان و پرستار در استرالیا وجود دارد چرا که میزان استخدام بالایی در زمینه شغل پرستاری در استرالیا وجود دارد. از این رو ما استرالیا را به عنوان یکی از بهترین کشورها برای مهاجرت پرستاران انتخاب می کنیم. در میان دیگر کشور ها می توان نام کشور هایی همچون ، نیوزلند، دانمارک، ایالات‌متحده آمریکا، کانادا، ایرلند، ایتالیا، جزایر ویرجین، قطر، دبی، نروژ، لوکزامبورگ

میزان حقوق و دستمزد پرستاری در استرالیا

مسلما یکی از اصلی ترین دلایلی که پرستاران استرالیا را برای مهاجرت انتخاب می کنند میزان حقوق و مزایای این کشور می باشد. نمی توانیم عدد و رقمی دقیقی برای این سوال عنوان کنیم اما براساس آمارهای منتشر شده در سال 2020 به طور میانگین برای هر ساعت 33.19 دلار استرالیا دریافت می کننداما این حقوق براساس موارد بسیاری می توانند متفاوت و بیشتر باشد به عنوان مثال براساس نوع عنوان شغلی و یا میزان سابقه کاری و حتی شهر شما می تواند تغییر کند. برای مثال پرستاران بخش جراحی و اتاق عمل ساعتی 35 دلار دریافت می کنند و یا پرستاران سالمندان ساعتی 32 دلار و پرستاران بخش اورژانس 34 دلار استرالیا دریافت می کنند. در تصویر رو به رو میزان حقوق پرستاران در استرالیا براساس میزان سابقه کار را برای شما ارائه کرده ایم.

چشم انداز شغلی پرستاران در استرالیا چیست؟

در پنج سال گذشته ، تعداد پرستاران ثبت شده بشدت افزایش یافته است.و پیش بینی می شود که این رقم افزایش داشته باشد برای مشخص شدن بیشتر باید بگوییم که در سال 2018 تعداد پرستاران به میزان 297600 نفر بوده که براساس آمارها این رقم تا سال 2023 به میزان 330900 نفر افزایش پیدا خواهد کرد. بنابراین ، این بدان معنی است که چشم انداز شغل پرستاران در استرالیا بسیار مثبت است.

امتیاز خود را ثبت کنید
[میانگین: 4]
Recent Posts
Showing 4 comments
 • لادن بهرامي
  پاسخ

  سلام من پرستار هستم.٣٦ ساله هستم يك دختر سه ساله دارم و قصد مهاجرت به استراليا را دارم.درخواست مشاوره دارم.
  با سپاس

  • وحید دبیری
   پاسخ

   سلام
   در حال حاضر پرستاران شرایط مناسبی برای مهاجرت دارن لطفا فرم ارزیابی وبسایت رو تکمیل کنید شرایط شما بررسی و یک مشاور برای شما مشخص بشه

 • پاسخ

  سلام علیکم صدیقه صادقی هستم کارشناسی پرستاری هستم با معدل دانشگاهی ۱۷ وسابقه کاری ۱۸ سال ودرقسمت دیالیز، اطفال ، جراحی، داخلی ،اورژانس ،ccu,, وicu کار کرده ام

  • وحید دبیری
   پاسخ

   سلام خانم صادقی پیشنهاد می کنم فرم ارزیابی مارو تکمیل تا شرایط شما بررسی بشه

Leave a Comment

ارتباط با ما

پیام خود را برای وکیل شرکت بفرستید

Call Now Button
مهاجرت آریشگران به استرالیانمونه رزومه برای استرالیا