زندگی در استرالیا

زندگی در استرالیا تجربه‌ای خاص و به‌یاد ماندنی است، زیرا این کشور امکانات فراوانی را برای شهروندان خود فراهم کرده. همچنین استرالیا در کنار مزایای بی‌شمار، مناظر طبیعی خیره کننده و خاصی دارد که چشم هر بیننده‌ای را به خود خیره نگه می‌دارد. استرالیا یک مقصد فوق‌العاده برای مهاجرت است، اما مهاجران قبل از اقدام باید همه چیز را در خصوص استرالیا بدانند. در ادامه هر چه را که باید در مورد استرالیا بدانید، نام بردیم پس تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.

همه چیز در مورد استرالیا

استرالیا، در نیمکره جنوبی کره زمین واقع شده و یکی از بزرگترین قطب‌های گردشگری است. استرالیا از نظر جغرافیایی در جایگاهی قرار گرفته که تنوع زیست‌محیطی زیادی دارد، به همین دلیل طرفداران آن بی‌شمار است.

مرزهای آبی این قاره:

 • از سمت غرب با اقیانوس هند
 • از سمت شمال با دریای آرافورا
 • از شرق با اقیانوس آرام 
 • از سمت جنوب با قطب

وسعت استرالیا ۷.۶ میلیون کیلومتر است که با قاره اروپا برابری می‌کند.

شرایط جغرافیایی کشور استرالیا

استرالیا از نظر جغرافیایی فاصله بسیار زیادی با دیگر قاره‌ها و کشورها دارد؛ در واقع این قاره و کشور بسیار دور افتاده است.

استرالیا به دو بخش شمالی و جنوبی تقسیم شده است اما شرایط، به خصوص از نظر آب و هوا، در این دو بخش بسیار با یکدیگر تفاوت دارند.

کویر و مناطق خشکبخش زیادی از استرالیا را کویرها و مناطق خشک تشکیل داده‌اند. 

کویرهای ساحلی، که در شمال غرب استرالیا هستند، جزو بزرگ‌ترین کویرهای جهان هستند، مانند: کویر پیناکلز

سواحل شنیسواحل بسیار زیبا با دریاچه‌‎های فوق‌العاده از زیبایی‌های استرالیا است، مانند: 

ساحل مانلی-Manly Beach +  ساحل تاماراما-Tamarama Beach

رودخانه و دشت‌هااسترالیا رودخانه‌های بسیار زیبا و خیره‌کننده‌ای دارد، مانند:

رود دارلینگ + رود موری

کوهستانبزرگترین و مهم‌ترین کوهستان‌های استرالیا در شرق آن واقع شده‌اند، مانند:

کوه‌های بلومبرگ + کوه‌های آلپین

تنوع زیست‌محیطیاسترالیا دارای انواع بسیار زیادی از جانوران و گیاهان است. همچنین پستاندارهای نادر در جهان را می‌توان در استرالیا پیدا کرد، مانند: کوالا + کانگورو

البته از آنجا که شرح شرایط زیست‌محیطی و جغرافیایی قاره‌ای به گستردگی استرالیا بسیار مفصل است، در این مجال ناچاریم آن را به‌طور خلاصه بیان کنیم. 

شرایط جغرافیایی کشور استرالیا

شرایط آب و هوا در استرالیا

یکی از نکاتی که قبل از زندگی در استرالیا باید به آن دقت داشته باشید، آب و هوای استرالیا است. کشور استرالیا به علت گستردگی بسیار زیادی که دارد، دارای شرایط آب و هوایی بسیار گوناگونی است که در ادامه برخی از این شرایط آب و هوایی را نام می‌بریم.

آب و هوای شمالیمناطق شمالی در استرالیا، آب و هوای گرم و مرطوب دارد.

تابستان در این مناطق طولانی و بسیار گرم است.

بارش‌های فصلی شدیدی در این مناطق می‌بارد که گاهی منجر به سیل و سیلاب می‌شود.

آب و هوای جنوبیدر مناطق جنوبی، آب و هوا تقریبا معتدل است.

تابستان در این مناطق گرم و خشک است.

این مناطق بارش کمتری دارد و زمستان نیز خنک و مرطوب است.

کویر و مناطق خشکمناطق کویری تابستان‌های بسیار گرم و خشکی دارد.
سواحل و مناطق ساحلیتابستان در این مناطق گرم و ساحلی است.

زمستان در مناطق ساحلی خنک و مطبوع است.

شرایط آب و هوای متنوعی که در استرالیا وجود دارد باعث شده تا سالانه میزان زیادی از گردشگران و مهاجران به سمت این قاره حرکت کنند، در واقع یکی از زیبایی‌های استرالیا و دلیل زندگی در استرالیا شرایط جوی و آب و هوایی آن است.

شرایط آب و هوا در استرالیا معروف‌ترین‌ شهرهای استرالیا

استرالیا شهرهای بزرگ و معروف زیادی دارد، یکی از دلایل زندگی در استرالیا، شهرهای پیشرفته و بسیار پرجمعیت آن است که با سرعت زیادی به سمت موفقیت و پیشرفت در حال حرکت هستند. اگر می‌خواهید با این شهرها آشنا شوید، ادامه این مطلب را مطالعه کنید.

کانبرا

 • جمعیت شهر کانبرا، بالغ‌بر ۴۰۰ هزار نفر است.
 • کانبرا، پایتخت کشور استرالیا است.

از نظر موقعیت جغرافیایی کانبرا بین دو شهر سیدنی و ملبورن قرار دارد. این شهر به عنوان یک شهر سیاسی، اقتصادی و تفریحی شناخته می‌شود.

سیدنی

 • جمعیت شهر سیدنی، بالغ‌بر ۵ میلیون نفر است.
 • سیدنی بزرگ‌ترین شهر استرالیا است.

سیدنی از جمله‌ شهرهای بزرگ استرالیا است که قطب مراکز فرهنگی و اقتصادی این کشور محسوب می‌شود.

سیدنی استرالیاملبورن

 • جمعیت شهر ملبورن، ۴ میلیون نفر است.
 • دومین شهر بزرگ استرالیا، ملبورن است.

بسیاری از افراد برای زندگی در استرالیا شهر ملبورن را انتخاب می‌کنند، زیرا هم از نظر اقتصادی و از نظر فرهنگی جایگاه و رتبه بالایی دارد. در واقع ملبورن، پایتخت، موسیقی، هنر و فرهنگ استرالیاست.

بریزبین

 • جمعیت شهر بریزبین، ۲ و نیم میلیون است.
 • بریزبین پایتخت ایالت کوئینزلند است.

در این شهر از استرالیا، فعالیت‌های فرهنگی و اقتصادی بسیار زیادی روی می‌دهد.

پرث 

 • جمعیت شهر پرث، بالغ بر ۲ میلیون نفر است.
 • این شهر، بزرگ‌ترین شهر در غرب استرالیا است.

پرث مرکز فعالیت‌های اقتصادی و فرهنگی در استرالیا است.

پرث استرالیاروش‌های مهاجرت به استرالیا

برای اینکه بتوانید زندگی در استرالیا را تجربه کنید، باید ابتدا به روش‌های مهاجرت به استرالیا و اخذ ویزا فکر کنید. روش‌های مهاجرت به استرالیا بسیار متفاوت است؛ به همین دلیل باید ابتدا به خوبی با این روش‌ها آشنا شوید تا روشی متناسب با شرایط و موقعیت خود را برای مهاجرت انتخاب کنید.

مهاجرت تحصیلی

یکی از روش‌های زندگی در استرالیا و گرفتن ویزای استرالیا از طریق تحصیل است، در این روش باید ابتدا مراکز تحصیلی مورد نظر خود را انتخاب کنید و با مهیا کردن شرایط لازم برای گرفتن اقامت و ویزا درخواست دهید.

مهاجرت تحصیلی استرالیامهاجرت کاری

از روش‌های مهاجرت به استرالیا، ویزای کاری است. با استفاده از این روش می‌‎توانید به کشور استرالیا مهاجرت کنید، اما داشتن مدارک خاص و شرایط خاص از الویت‌های این ویزا است. در این نوع ویزا یا باید یک کسب‌وکار داشته باشید یا قصد ملحق شدن به کسب‌وکاری را داشته باشید.

مهاجرت با سرمایه‌گذاری

یکی از کم‌دردسرترین روش‌های مهاجرت، مهاجرت با سرمایه‌گذاری است، در این روش باید سرمایه کافی داشته باشید تا بتوانید به کشور مورد نظر خود سفر کنید. 

مهاجرت و ویزای تلنت

دولت استرالیا به برخی از رشته‌های خاص و استعدادهای خاص، ویزا می‌دهد؛ یعنی اگر رشته تحصیل و مهارت شما جزو موارد مشخصی باشد، کشور استرالیا خواهان شما است.

مهاجرت یا ویزای ازدواج

ازدواج نیز یکی از روش‌های دریافت ویزا و مهاجرت است؛ اما برخی شرایط را باید در نظر داشته باشید. ابتدا باید با فردی ازدواج کنید که شهروند باشد یا اقامت دائم استرالیا را داشته باشد. البته باید به دولت ثابت کنید که این ازدواج واقعی است و به خاطر دریافت ویزا نیست.

روش‌های مهاجرت به استرالیا بسیار گسترده است و راه‌های مختلفی دارد. برای اینکه بتوانید روشی متناسب با شرایط و موقعیت خودتان پیدا کنید باید ابتدا با مشاوران مهاجرت مشورت کنید تا در این مسیر به درستی به سمت مقصد و هدف نزدیک شوید.

مهاجرت یا ویزای ازدواج استرالیاشرایط زندگی در استرالیا برای ایرانی‌ها

تفاوت‌ها و شباهت‌های بسیار زیادی بین ایران و استرالیا وجود دارد. قبل از اینکه استرالیا را برای زندگی انتخاب کنید بهتر است در خصوص شرایط و مشخصات آن در مقایسه با ایران اطلاعاتی داشته باشید تا یک انتخاب عقلانی و به دور از هیجانات داشته باشید.

کشورایراناسترالیا
پایتختتهرانکانبرا
جمعیتبالغ‌بر ۸۰ میلیونبالغ‌بر ۲۶ میلیون 
زبان رسمیفارسیانگلیسی
دیناسلامآزادی در انتخاب دین
امید به زندگی۷۶۸۳

از نظر آداب و فرهنگ و رسوم بین ایران و استرالیا تفاوت‌های بسیار زیادی وجود دارد، به همین دلیل بهتر است قبل از اینکه وارد خاک استرالیا شوید در خصوص این تفاوت‌ها بیشتر بدانید. در ادامه برخی دیگر از تفاوت‌های جزئی را که بین این دو کشور وجود دارد، بررسی می‌کنیم:

آب و هوا

یکی از تشابهاتی که بین ایران و استرالیا برقرار است نوسانات آب و هوایی است. در هر دو کشور به علت گستردگی و موقعیت جغرافیایی که دارد تنوع آب و هوا بسیار زیاد است، به همین دلیل این دو کشور جزو کشورهای چهارفصل هستند.

 • در مناطق شمالی استرالیا، مانند کویینزلند و نیوسات ولز، آب و هوا گرم و مرطوب است.
 • در مناطق شمالی و شمال غربی ایران، مانند تهران و کرمانشاه، آب و هوا معتدل تا سرد است اما تابستان‌ها گرم، و زمستان‌ها برفی است.

تنوع آب و هوا در این دو کشور متنوع و زبانزد همگان است، در واقع کشورهای چهارفصل، زیبایی بسیار زیادی دارند و این عامل یکی از دلایل زندگی در استرالیا و جذب توریست‌ها است.

آب و هوا استرالیامقایسه حق شهروندی استرالیا و ایران

در ادامه چند مورد از حقوق شهروندی در استرالیا و ایران را می‌توانید مطالعه کنید تا با تفاوت‌ها و شباهات‌ این دو کشور آشنا شوید.

 • در استرالیا شهروندان حق رای دارند و می‌توانند در فعالیت‌های سیاسی و تصمیم‌گیری‌ها شرکت کنند؛ در ایران نیز مردم چنین حقی دارند.
 • در کشور استرالیا مردم از حقوق اقتصادی کاملی برخوردار هستند مانند، خدمات بهداشتی، آموزشی، بیمه اجتماعی و … در کشور ایران نیز، شهروندان از چنین حقوقی برخوردار هستند.
 • از نظر فرهنگ و تمدن، کشور ایران و استرالیا تفاوت‌های بسیار زیادی دارند.

به صورت کلی ایران و استرالیا دو کشور با سیستم حقوقی، سیاسی و اجتماعی متفاوتی هستند. تجربه شهروندی در این دو کشور با توجه به شرایط و موقعیت اجتماعی و فردی هر شخصی می‌تواند متفاوت باشد.

مقایسه حق شهروندی استرالیا و ایرانهزینه زندگی در استرالیا

هزینه زندگی در کشور استرالیا، با توجه به سبک زندگی، محل زندگی و … متفاوت است و می‌توان با تغییر سبک زندگی این هزینه را چند برابر بیشتر یا کم‌تر کرد. برخی هزینه‌های اولیه در کشور استرالیا را در ادامه بررسی می‌کنیم تا خودتان قضاوت کنید.

هزینه مسکن در استرالیا

یکی از بیشترین هزینه‌ها در استرالیا، هزینه مسکن است. در شهرهای بزرگ مانند، ملبورن یا سیدنی، هزینه ملک بی‌داد می‌کند؛ به  همین دلیل یکی از مواردی که افرادی که تازه مهاجرت کردند همیشه از آن شکایت دارند، هزینه ملک است.

 

شهرهاملبورنسیدنیبریزین 
هزینه اجارهیک واحد متوسط، 1500 تا 2500 ماهانهیک واحد متوسط بین 2000 تا 3000 دلاریک واحد متوسط بین 1200 تا 2000 دلار
هزینه خریدیک واحد متوسط بین 600000 تا 1.2 میلیون دلار یک واحد متوسط بین 800000 تا 1.5 میلیون دلاریک واحد متوسط 500000 تا 900000 دلار

تمامی ارقامی که در این جدول نوشته شده، کاملا تقریبی است، این آمار و ارقام ممکن است با توجه به شرایط اقتصادی و شرایط بازار تغییر کند؛ به همین دلیل توصیه ما به شما این است که حتما برای کسب اطلاعات دقیق‌تر با مشاوران مهاجرت مشورت کنید.

البته در خصوص هزینه مسکن استرالیا این نکته را در نظر داشته باشید که در شهرها و مناطق روستایی هزینه ملک بسیار کم‌تر و پایین‌تر از شهرهای بزرگ است.

هزینه مسکن در استرالیاهزینه مواد غذایی در استرالیا

هزینه مواد غذایی نیز مانند موارد دیگری بسیار متفاوت است؛ به همین دلیل بهتر است در زمان مهاجرت این نکته را در نظر داشته باشید که بهترین محل برای خرید چه جایی است و همچنین از زمان تخفیف‌ها مطلع شوید تا در هزینه‌ها صرفه جویی شود و بهترین زمان برای خرید مواد غذایی را انتخاب کنید.

مواد غذایی اساسی

هزینه نان و غلاتمتوسط هزینه بین 2 تا 5 دلار
سبزیجات متوسط هزینه بین 2 تا 10 دلار
گوشت و ماهیمتوسط هزینه بین 10 تا 30 دلار
میوه‌هامتوسط هزینه بین 2 تا 10 دلار

 

مواد غذایی آماده

فست فودمتوسط هزینه بین 10 تا 50 دلار
غذاهای فریز شدهمتوسط هزینه بین 5 تا 20 دلار
غذاهای آمادهمتوسط هزینه بین 10 تا 30 دلار

به صورت میانگین هزینه زندگی در استرالیا از نظر مواد غذایی را نام بردیم، اما در نظر داشته باشید که این اعداد تقریبی هستند و ممکن است در رستوران‌های مختلف و در شهرهای مختلف هزینه‌ها متفاوت باشند؛ به همین دلیل این اعداد را نیز متغیر در نظر داشته باشید.

هزینه مواد غذایی در استرالیاهزینه تحصیل در استرالیا

برای زندگی در استرالیا و تحصیل در این کشور بهتر است در جریان این نکته باشید که هزینه تحصیل در این کشور متنوع است، یعنی اینکه دانشگاه، مقطع تحصیلی، رشته تحصیلی و … بر هزینه تحصیل، تاثیرگذار است؛ به همین دلیل هزینه‌هایی که در ادامه نام می‌بریم تقریبی است.

تحصیلات دانشگاهی

دوره‌های کارشناسی20000 تا 45000 دلار استرالیایی
دوره کارشناسی ارشد و دکترا22000 تا 50000 دلار استرالیایی

تحصیلات فنی و حرفه‌ای

هزینه در این دوره‌ها نیز بستگی به رشته، دانشگاه و شرایط تحصیل دارد؛ اما به صورت کلی هزینه تحصیل در این زمینه سالانه بین 15000 تا 35000 دلار استرالیایی است.

بهتر است در کنار هزینه‌های تحصیل هزینه‌های زندگی در استرالیا را نیز در نظر داشته باشید، افرادی که موفق شده باشند بورسیه از دانشگاه‌ها تهیه کنند، هزینه‌ آن‌ها بسیار کم‌تر می‌شود؛ اما در غیر این صورت، هزینه کمی گران‌تر است. در واقع زمانی که شما مهاجرت تحصیلی می‌کنید، باید هزینه ویزا، هزینه مسکن، هزینه خوراک و … را نیز در نظر داشته باشید.

البته بهتر است بدانید برخی از مراکز و دانشگاه‌ها نیز کمک‌ها و تسهیلات مالی به دانشجوهای خود می‌دهند که این موارد می‌تواند در زمینه مخارج زندگی به آن‌ها کمک بسیاری کند.

هزینه تحصیل در استرالیاهزینه مالیات در استرالیا

زندگی در استرالیا در کنار تمام مزایا و فوایدی که دارد گاهی نیز سخت می‌شود، پرداخت مالیات برای افرادی که تازه مهاجرت کردند، ممکن است کار سختی باشد و به نظر آن‌ها هزینه‌ای اضافی باشد؛ اما به این صورت نیست. در واقع هزینه مالیات برای رفاه و آرامش بیشتر شهروندان گرفته می‌شود. به این گونه که در خیابان‌ها افراد بی‌خانمان نمی‌بینید و همیشه تمام نقطه شهر تمیز است.

هزینه در استرالیا به چند نوع مختلف تقسیم می‌شود که در ادامه چند مورد از آن را نام می‌بریم:

مالیات بر درآمد شخص
مالیات بر درآمد سرمایه
مالیات بر مالکیت ملک
سایر مالیات‌ها (مالیات بر ارث، مالیات بر خودرو و …)

هزینه مالیات در استرالیاهزینه حمل و نقل در استرالیا

هزینه حمل و نقل در استرالیا به توجه به فاصله، منطقه جغرافیایی، وسیله مورد نظر و … متفاوت است. در ادامه برخی از این موارد را نام می‌بریم.

حمل و نقل عمومی

مترومتوسط هزینه بین 3 تا 5 دلار
قطار بین شهریمتوسط هزینه بین 30 تا 50 دلار
تاکسیمسیرهای کوتاه بین 10 تا 20 دلار

هزینه وسیله نقلیه عمومی با توجه به شرایطی که نام بردیم بسیار متنوع است، به همین دلیل میزان هزینه‌ای که نام بردیم متغیر است و آمار دقیق و روزانه نیست.

هزینه خودرو

اجاره خودرومتوسط هزینه بین 50 تا 100 دلار
سوخت خودروهر لیتر بین ⅕ تا 3 دلار استرالیایی

هزینه خرید خودرو نیز با توجه به مدل و سال ماشین متفاوت است، در کشور استرالیا از هر برندی که بخواهید می‌توانید خرید کنید هزینه خرید خودرو به صورت جهانی حساب می‌شود.

هزینه حمل و نقل در استرالیامیزان درآمد در استرالیا

زندگی در استرالیا با توجه به میزان درآمد، راحت و بدون دشواری است. البته این نکته را نیز باید در نظر داشته باشید که در کشور استرالیا باید به فکر پیشرفت باشید تا میزان درآمد شما روندی رو به رشد داشته باشد؛ در این صورت سالانه وضعیت شما بهتر و بهتر می‌شود.

میزان درآمد در استرالیا، بسیار متغیر است، عواملی چون، منطقه جغرافیایی، شغل، سطح تحصیلات، تجربه و … بر درآمد تاثیرگذار است.

 

شهر میزان درآمد سالانه
سیدنیمیانگین درآمد سالانه بین 80000 تا 90000 دلار استرالیایی
ملبورنمیانگین درآمد سالانه بین 75000 تا 85000 دلار استرالیایی
بریزبنمیانگین درآمد سالانه بین 70000 تا 80000 دلار استرالیایی
پرثمیانگین درآمد سالانه بین 80000 تا 90000 دلار استرالیایی
آدلایدمیانگین درآمد سالانه بین 65000 تا 75000 دلار استرالیایی

لازم به ذکر است که تمامی این ارقام تقریبی است و ممکن است با توجه شرایط و ویژگی‌های شخصی هر فرد متفاوت باشد. همچنین این نکته را در نظر داشته باشید که این اعداد درآمد خالص نیست و باید هزینه‌های زندگی را نیز از آن کسر کنید.

میزان درآمد در استرالیابهترین شهر‌های استرالیا برای زندگی

استرالیا شهرهای بسیار زیبا و پویایی دارد، که هر یک از این شهرها ویژگی‌های منحصر به فرد خود را دارد. برای زندگی در استرالیا، اولین اقدام شناخت شهرهای آن است، شناخت شهرها کمک می‌کند تا متناسب با سلیقه و علاقه خود تصمیم بگیرید.

 

سیدنیملبورن
بریزبنپرث
آدلایدکانبرا

 

ارزان‌ترین شهرها برای زندگی در استرالیا

همان‌طور که اشاره کردیم استرالیا شهرهای بسیار زیادی دارد که هر کدام از این شهرها ویژگی و شرایط مختص به خود را دارد اما از میان این شهرها برخی از شهرها ارزان‌تر از باقی آن‌ها است که برای مهاجرت بسیار مناسب است؛ به همین در ادامه برخی از این شهرها را نام می‌بریم:

 • آدلاید
 • هوبارت
 • پرث لند
 • کانبرا

شهرهایی که نام بردیم از جمله شهرهای اقتصادی استرالیا است و هزینه زندگی در این شهرها نسبت به شهرهای بزرگ‌تر، کم‌تر است.

ارزان‌ترین شهرها برای زندگی در استرالیامزایای زندگی در استرالیا

زندگی در استرالیا یکی از بهترین گزینه‌‎ها است، زیرا این شهر مزایای بسیار زیادی برای شهروندان خود دارد. 

کیفیت زندگی در استرالیا

استرالیا یکی از کشورهایی است که کیفیت زندگی در آن بسیار بالا است. این کشور آب و هوای بسیار خوبی دارد و در کنار آب و هوا مناظر آن بسیار زیبا و روح نواز است. 

همچنین یکی دیگر از مواردی که باعث افزایش کیفیت زندگی در این کشور می‌شود، احترام است. این کشور چند فرهنگی است اما در میان انواع فرهنگ‌های موجود چیزی که باعث می‌شود این قوم‌ها در صلح و آرامش زندگی کنند، احترام شهروندان به یکدیگر است.

همچنین کیفیت سیستم بهداشتی نیز در استرالیا بسیار بالا است، و روش‌های درمان در این کشور بسیار پیشرفته است.

فرصت شغلی در استرالیا

بازار کار در استرالیا، بسیار گسترده است و از نظر شغلی این کشور بسیار پویا است. همچنین فرصت‌های شغلی در زمینه‌های بسیار متنوعی در این کشور وجود دارد؛ یعنی همه افراد با هر مهارت و توانایی می‌توانند به این کشور مراجعه و برای کار اقدام کنند.

 

برخی از این فرصت‌های شغلی مورد نیاز استرالیا را در ادامه نام می‌بریم:

صنایع مهندسیمهندس مکانیک + برق + ساختمان + نفت + گاز و …
بهداشت و درمانپزشک + دندانپزشک + فیزیوتراپ و …
مهندسی معدنمهندسان معدن + ژئو شیمیست‌ها
حوزه مالی و بانکداریمشاوران مالی + مشاوران حسابداری و …
گردشگریفرصت شغلی در هتل + رستوران + آژانس‌های توریستی

دقت داشته باشید فرصت‌های شغلی در استرالیا تنها این موارد نیستند، بلکه عناوین شغلی بسیار زیادی در این کشور وجود دارد که می‌توان به واسطه این شغل‌ها مهاجرت کرد.

تحصیلات با کیفیت 

استرالیا دارای دانشگاه و مراکز آموزشی بسیار عالی و با کیفیتی است که شهرت این مراکز در سطح بین‌المللی است. بسیاری از دانشجویان علاقه زیادی به تحصیل در دانشگاه‌های استرالیا دارند. 

استرالیا یکی از مقاصد محبوب برای دانشجویان بین‌المللی است. در استرالیا، چندین دانشگاه محبوب و معتبر وجود دارد که در ادامه چند مورد را نام می‌بریم:

 • دانشگاه ملبورن
 • دانشگاه سیدنی
 • دانشگاه کوئینزلند
 • دانشگاه موناش

در این دانشگاه‌ها می‌توان در مقاطع مختلف تحصیل کرد، مانند: کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری. همچنین رشته‌های بسیار متنوع و گسترده‌ای نیز در این دانشگاه‌ها وجود دارد. گرفتن پذیرش در استرالیا، کار سختی نیست، تنها باید مدارک و شرایط لازم را داشته باشید.

تحصیلات با کیفیت در استرالیابیمه تکمیلی در استرالیا

یکی از مزایای زندگی در استرالیا، بیمه تکمیلی است. این بیمه به مردم امکان استفاده از خدمات پزشکی را می‌دهد. در واقع دولت استرالیا خدماتی را که توسط بیمه دولتی پذیرفته نمی‌شود تحت پوشش قرار می‌دهد.

بهتر است قبل از اینکه بیمه مورد نظر خود را در این کشور انتخاب کنید موارد تحت پوشش آن را مطالعه کنید.

حیات وحش زیبا در استرالیا

زندگی در استرالیا این شانس را به شما می‌دهد که تنوع زیستی فوق‌العاده و شگفت‌انگیزی را از نزدیک مشاهده کنید. این کشور دارای یکی از محیط‌های بومی بسیار منحصر به فرد و غنی است که گونه‌های جانوری و گیاهی بسیار خاصی را در خود جای داده است.

 

کوالاهابلدرچین آتشینتیغ شیطان
شترمرغپرندگان گوشت‌خوارمارمولکی با گردن چین‌دار

این مواردی که نام بردیم تنها بخشی از تنوع جانوری استرالیا است، تعداد بیشماری از گونه‌های حیات وحش در این کشور وجود دارد که باعث جذب توریست‌ها می‌شود.

حیات وحش زیبا در استرالیاامنیت در کشور استرالیا

استرالیا یکی از کشورهای ایمن برای زندگی است، امنیت کشور استرالیا به علت وضعیت سیاسی پایدار تضمین شده است. این کشور با جهان در صلح است به همین دلیل در آن می‌توانید یک زندگی راحت و بدون دغدغه را تجربه کنید.

البته بهتر است این نکته را در نظر داشته باشید که برقراری صلح و امنیت در این کشور با کمک نیروهای حافظ نظم ممکن شده وگرنه مانند هر کشور دیگری در آن جا نیز دزدی و برخی جرایم دیگر رخ می‌دهد. 

 

معایب زندگی در استرالیا

زندگی در کشور استرالیا با وجود تمام مزایایش، سختی و معایب نیز دارد؛ به همین دلیل بهتر است قبل از اینکه به این کشور مهاجرت کنید در خصوص تمام ویژگی‌های استرالیا بدانید.

هزینه بالای زندگی

استرالیا یکی از کشورها با هزینه زندگی بسیار بالا است؛ به‌خصوص در برخی شهرها مانند، سیدنی و ملبورن. به همین دلیل اگر قصد دارید به صورت اقتصادی مهاجرت کنید؛ بهتر است به سراغ شهرهایی از این کشور بروید که هزینه زندگی در آن ها بسیار کم‌تر است.

هزینه بالای زندگی در استرالیااختلافات زمانی 

یکی دیگر از معایب زندگی در استرالیا، اختلاف زمانی بسیار زیاد با دیگر کشورهای جهان است. این اختلافات ممکن است برای ارتباط‌‌گیری با دیگر کشورها مشکل‌ساز شود.

فاصله طولانی با دیگر قاره‌ها

استرالیا، مسافت بسیار زیادی با دیگر کشورها دارد. این مسئله باعث شده تا برخی از ارتباطات خانوادگی و کاری به چالش کشیده شود. 

شرایط آب و هوایی در استرالیا

شرایط آب و هوایی در استرالیا بسیار متنوع است. در برخی از مناطق این کشور ممکن است گرمای زیاد مشکلاتی ایجاد کند.

هزینه بالای مسکن

یکی از سختی‌ها و مشکلات در استرالیا هزینه بالای مسکن است، قیمت مسکن در استرالیا بسیار سرسام‌آور است و برای اینکه بتوان مسکنی خرید باید سرمایه بسیار زیادی را کنار بگذارید، البته بسیاری از افرادی که به این کشور مهاجرت کردند، یک راه حل برای این مشکل پیدا کرده‌اند.

برای حل این مشکل می‌توانید به جای خرید خانه به سراغ اجاره بروید، اگر هزینه اجاره نیز برای شما دردسرساز است باید به فکر خانه‌های اشتراکی باشید.

البته روش دیگری نیز برای حل این مشکل وجود دارد، می‌توانید به سراغ شهرهای ارزان‌تر در استرالیا بروید.

هزینه بالای مسکن در استرالیامالیات در استرالیا

افرادی که به تازگی به استرالیا مهاجرت کردند از مالیات زیاد استرالیا شکایت دارند، اما بهتر است بدانید که این مالیات به زندگی راحت شهروندان، کمک بسیاری می‌کند.

در سال‌های نخست مهاجرت، هزینه مالیات برای شما ممکن است بسیار زیاد باشد؛ اما با گذشت زمان و افزایش میزان درآمد، مبلغ مالیات برای شما ناچیز می‎شود.

فرهنگ کشور استرالیا

فرهنگ کشور استرالیا بسیار متنوع است در واقع کشور استرالیا، یک کشور چند فرهنگی است، اما در این کشور با توجه به تنوع فرهنگ، احترام و عدالت حرف اول را می‌زند.

احترام در استرالیا، اصلی مهم و حیاتی است به گونه‌ای که این کشور، هیچگونه تفاوتی بین افراد قائل نیست، همچنین این احترام تنها مختص به انسان‌ها نیست، بلکه زندگی در استرالیا افراد را مجاب می‌کند که به حیات وحش، حیوانات، گیاهان و … نیز احترام بگذارند.

یکی از مواردی که در فرهنگ کشور استرالیا وجود دارد میزان علاقه مردم به ورزش کردن است، زیرا افراد ساکن در استرالیا از اوقات فراغت خود برای تفریح و وقت گذراندن در طبیعت و انجام برخی از ورزش‌ها استفاده می‌کنند.

قوانین نیز در استرالیا بسیار جایگاه خاص و ویژه‌ای دارند و تمامی مردم در هر شرایط و موقعیتی که باشند مستلزم به رعایت قوانین هستند، البته این قوانین باعث شده تا کشور استرالیا به مکانی تبدیل شود که آرزوی زندگی بسیاری از افراد است.

فرهنگ کشور استرالیاجمع‌بندی در خصوص زندگی در استرالیا

زندگی در استرالیا، انتخاب بسیاری از افراد است زیرا این کشور، راحتی و زیبایی را همزمان با هم دارد؛ همچنین استرالیا کشوری است که خدمات بسیاری زیادی را برای شهروندان خود در نظر دارد که این عامل به زندگی راحت و بدون دردسر کمک زیادی می‌کند. البته بهتر است بدانید که زندگی در کشور استرالیا علاوه بر اینکه مزایای بسیار زیادی دارد، ممکن است سختی‌ و دشوار‌هایی نیز داشته باشد که با صبر و تلاش خیلی زود می‌توان این مشکلات را پشت سر گذاشت و زندگی شاد و پر از امیدی را ساخت. اگر تجربه زندگی در استرالیا را دارید برای ما بنویسید.

موقعیت جغرافیایی، مساحت و تاریخچه استرالیا

این کشور در نیم کره جنوبی کره زمین و تقریباً به دور از سایر قاره‌ها در میان اقیانوس قرار دارد. استرالیا را می‌توان تشکیل شده از قسمت اصلی (قسمتی که به عنوان قاره استرالیا نزد بسیاری از افراد شناخته شده است) و جزایر بسیاری دانست. اگر بخواهیم به بررسی آن از نظر مساحت بپردازیم، باید عنوان کنیم آن به عنوان ششمین کشور وسیع جهان شناخته می‌شود.

این کشور تقریباً 7 میلیون کیلومتر مربع مساحت دارد که در آن نزدیک به 26 میلیون نفر ساکن هستند. پس از کشف استرالیا، از آن به عنوان مستعمره و تبعید گاه مجرمین استفاده می‌شده است. اولین کاشفین این نقطه از جهان را می‌توان هلندی‌ها به حساب آورد.

اگر بخواهیم به صورت جزئی‌تر تاریخچه استرالیا را مورد بررسی قرار دهیم باید بگوییم که قدمت تمدن بومیان این منطقه تقریباً به 65000 سال پیش باز می‌گردد. بومیان این منطقه تقریباً تا قرن 17 ام میلادی به صورت آزادانه به زندگی می‌پرداخته‌اند تا در این قرن سواحل شرقی آن به استعمار بریتانیایی‌ها در آمد. شاید در مورد هجوم طلا شنیده باشید؛ در دهه 1850 و با کشف شدن، بسیاری از اروپاییان برای یافتن طلا و ثروتمند شدن به این کشور وارد شده و به کشف نقاط مختلف آن پرداختند. اگر بخواهیم استرالیا را به صورت خلاصه تشریح کنیم باید بگوییم که آن، خشک‌ترین، مسطح‌ترین و قدیمی‌ترین قاره مسکونی دنیا است که سیستم سیاسی لیبرال دموکرات پارلمانی دارد.

آب و هوای استرالیا

آشنایی با آب و هوای کشوری که به عنوان مقصد مهاجرت خود انتخاب می‌کنید، می‌تواند در انتخاب شما تاثیر بسزایی داشته باشد زیرا برخی از افراد به دنبال زندگی در محیطی خاص هستند. آیا تنوع آب و هوایی برای شما مهم است؟ در این صورت استرالیا گزینه مناسبی برای شما خواهد بود. از آنجایی که این کشور دارای مساحت بالایی است، تنوع آب و هوایی در آن نیز بسیار بالا است به گونه‌ای که اکوسیستم‌های متنوعی را در نقاط مختلف آن شاهد هستیم. اگر به سمت شرق کشور مورد بحث بروید رشته کوه‌هایی را مشاهده خواهید کرد که شرایط آب و هوایی مناسبی را در این قسمت به وجود آورده‌اند.

با ورود به برخی از جزایر استرالیا قادر خواهید بود تا از جنگل‌هایی با گونه‌های مختلف حیوانی دیدن کنید. میانه شما با آب و هوای گرم چگونه است؟ همان‌طور که گفته شد کشور مورد بحث یکی از خشک‌ترین و مسطح‌ترین نقاط جهان است پس می‌توان آن را به عنوان بهشت افرادی به حساب آورد که به آب و هوای گرم علاقه‌مند هستند. به صورت کلی باید بگوییم که آب و هوا در این کشور به گونه‌ای است که شاهد تابستان‌های گرم و خشک یا مرطوب و زمستان‌های سرد یا معتدل خواهید بود.

آب و هوای استرالیا

تقسیمات کشوری استرالیا

در این قسمت باید عنوان کنیم که کشور مورد بحث به 8 بخش تقسیم بندی شده است. این بخش‌ها یا ایالت‌ها را می‌توان شامل نیو ساوت ولز، کوئینزلند، استرالیا جنوبی، ویکتوریا، قلمرو شمالی، استرالیا غربی، قلمرو پایتختی و تاسمانیا دانست. ملبورن و سیدنی را می‌توان دو شهر بزرگ و پرجمعیت این کشور به حساب آورد که گزینه‌های اصلی انتخاب شدن به عنوان پایتخت بوده‌اند اما در نهایت تصمیم نهایی بر آن شد تا شهری به نام کانبرا تاسیس شود و کوچک‌ترین ایالت استرالیا با مرکزیت آن به نام قلمرو پایتختی نیز به وجود بیاید.

معمولاً در تمامی ایالت‌های این کشور، پرجمعیت‌ترین و بیش‌ترین رونق اقتصادی در مرکز هر ایالت است و استرالیا را می‌توان به عنوان کشوری به حساب آورد که اکثریت جمعیت آن در شهرها متمرکز بوده و روستا نشینان کمی دارد.

فرهنگ و زبان مردم استرالیا

اگر به یاد داشته باشید در اوایل این مطلب گفتیم که قبل از کشف این قاره، تنها بومیان در آن ساکن بوده‌اند و در طی دوره‌های زمانی مختلف، مهاجرین بسیاری به آن وارد شده و مشغول کار و زندگی شده‌اند. این امر نشان دهنده مهاجرپذیر بودن استرالیا است. روند مهاجر پذیری کشور مورد بحث امروزه روز نیز ادامه دار بوده و هرساله تعداد بالایی از شهروندان سایر کشورها برای رسیدن به شرایطی ایده آل به آن مهاجرت می‌کنند.

بنا بر مطالب بیان شده می‌توان گفت، فرهنگ مردم استرالیا ترکیبی از فرهنگ‌های مردم نقاط مختلف جهان است و مردم آن با آغوشی باز و رفتاری دوستانه با مهاجران برخورد می‌کنند. زبان رسمی و مورد استفاده در این کشور انگلیسی است و افرادی که قصد مهاجرت به آن را دارند بسته به روش انتخابی‌شان باید بر سطح خاصی از این زبان تسلط داشته باشند.

مهاجرت به استرالیا

تا به اینجای مطلب به بررسی شرایط محیطی، فرهنگ و تاریخچه کشور مد نظر پرداختیم؛ اما شاید این مطلب به ذهن شما رسیده باشد که برای زندگی در استرالیا موارد بیان شده اهمیت بالایی ندارند. بله ممکن است این گونه باشد اما برای آشنایی اولیه بسیاری از افراد که اطلاعات کمتری در این زمینه دارند، بیان موارد فوق تقریباً ضروری است.

آیا به دنبال آن هستید که به صورت مفصل در ارتباط با زندگی در استرالیا بدانید؟ برای زندگی در استرالیا اولین گام چیست؟ برای پاسخ به این پرسش باید عنوان کنیم که آشنایی با روش‌های مهاجرت به استرالیا برای رسیدن به هدف نهایی که زندگی در آن است، مهم‌ترین اصل به حساب می‌آید.

استرالیا هر ساله و از طریق روش‌های مختلف به جذب مهاجر می‌پردازد. در ارتباط با این موضوع باید گفت، افرادی که قصد استفاده از هر روش ورود و زندگی در این کشور را دارند، باید شرایطی خاص داشته باشند. راه‌های مهاجرت به استرالیا را می‌توان شامل موارد زیر به حساب آورد:

مهاجرت و زندگی در استرالیا
 • سرمایه گذاری
 • کار
 • تلنت
 • اسپانسر کارفرما
 • خانوادگی
 • تحصیلی

با بیان این موارد ممکن است به این نتیجه رسیده باشید که تنوع روش‌های مهاجرت به این کشور کم و شانس شما برای زندگی در آن بسته به تعداد بالای متقاضیان استفاده از روش‌های بیان شده پایین است. در این جا باید خاطر نشان کنیم که موارد بیان شده در لیست بالا، دسته بندی‌های کلی بوده و هر یک از آنها دارای ساب کلاس‌های مختلفی هستند. در ادامه و برای آشنایی بیشتر شما با این موارد به صورت جزئی آنها را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

اگر به دنبال سرمایه گذاری با ریسکی پایین در کشوری با وضعیت اقتصادی مناسب و رو به رشد هستید، استرالیا می‌تواند گزینه مناسبی برای شما باشد. برای اخذ ویزای سرمایه گذاری این کشور شما ملزم خواهید بود تا شرایط ضروری ساب کلاس مد نظر را فراهم و سپس دست به ارائه درخواست بزنید. در این روش مواردی نظیر تمکن مالی مناسب و شرایط سنی را می‌توان به عنوان برخی از مهم‌ترین شروط به شمار آورد.

از طریق راه‌های بسیار مختلف و متنوعی می‌توانید ویزای کاری این کشور را اخذ کنید. داشتن توانایی‌های حرفه‌ای و شغلی مناسب که در لیست مشاغل مورد نیاز قرار داشته باشد و سابقه کاری را می‌توان به عنوان فاکتورهای اصلی بررسی درخواست‌های ساب کلاس‌های ویزای کاری در نظر گرفت.

اگر دارای توانایی‌های ویژه یا خاصی هستید و به عنوان نخبه شناخته می‌شوید، این روش برای شما عزیزان می‌تواند بسیار مناسب باشد. موارد مطرح در ساب کلاس‌های این زمینه را می‌توان داشتن دست آوردهای بین‌المللی و برجسته و داشتن یک معرف یا nominator به حساب آورد.

مهاجرت به استرالیا از طریق اخذ ویزای کارفرما در این کشور، می‌تواند به شما عزیزان این امکان را بدهد تا با استفاده از طریق ساب کلاسی مناسب اقامت موقت یا دائم این کشور را اخذ کنید و از مزایا مختلفی بهره‌مند شوید.

این دسته بندی به دو قسمت کلی ویزاهای والدین و ازدواج تقسیم بندی می‌شود و دارنده اقامت یا ویزای اصلی می‌تواند برای بستگان خود از طریق ساب کلاس‌های در نظر گرفته شده اقامت این کشور را اخذ کند. در این روش داشتن تمکن مالی برای حمایت از بستگان دارای اهمیت بالایی است.

یکی از پر طرف‌دارترین روش‌های مهاجرت به کشوری خارجی را می‌توان اخذ ویزای تحصیلی به حساب آورد. برای ورود به این کشور آن هم با هدف تحصیل، شما می‌توانید از ساب کلاس 500 استفاده کنید. شرط اصلی موفقیت در این مسیر را می‌توان داشتن سوابق و توانایی‌های علمی مناسب به حساب آورد.

شرایط زندگی در استرالیا

بررسی بهتر زندگی در استرالیا

تا به اینجای مطلب، به بررسی کشور مد نظر از زوایا و جنبه‌های مختلف و روش‌های مهاجرت به آن پرداختیم تا زمینه مناسبی را برای تشریح زندگی در استرالیا فراهم کنیم. به هنگام شروع روند مهاجرت به این کشور، باید مقصد مناسبی را برای سپری کردن مدت زمان اقامت خود انتخاب کنید تا در این مدت بتوانید به خواسته‌ها و اهداف خود به صورت کاملی دست بیابید.

همان‌طور که گفته شد، مراکز ایالت‌های این کشور تقریباً پرجمعیت‌ترین شهرها هستند. بالطبع با زندگی در آنها شما قادر خواهید بود تا از مواردی نظیر موقعیت‌های شغلی، امکانات رفاهی، تفریحی و تحصیلی بیشتری بهره‌مند شوید؛ اما باید خاطر نشان کرد که با انتخاب این مناطق به عنوان مقصد نهایی خود باید به هزینه‌های زندگی نیز توجه کنید.

اگر با ورود به این کشور و سپری کردن مدت زمان حضور خود در شهرهای بزرگ آن قادر خواهید بود تا مشغول به کار شوید، به دلیل بالا بودن میزان درآمد نیازی به نگرانی برای هزینه‌های زندگی ندارید؛ اما در غیر این صورت، این هزینه‌ها ممکن است برای شما مشکل ساز شوند.

گزینه بعدی برای زندگی در استرالیا، شهرهای رجینال هستند که نسبت به مراکز ایالت‌ها دارای جمعیت کمتر و شرایطی متفاوت هستند. عموماً هزینه‌های زندگی در این مناطق کمتر بوده و مقصد مناسبی برای بسیاری از افراد به حساب می‌روند. در صورتی که شما عزیزان محدودیت‌های کاری یا مالی دارید، می‌توانید با اقامت در این مناطق مشغول به آماده سازی شرایطی مناسب برای آینده خود شوید.

محیط این کشور به گونه‌ای است که به دلیل مهاجرپذیر بودن، شرایط سختی برای زندگی افراد تازه وارد به مانند برخی از کشورهای جهان وجود ندارد. تقریباً می‌توان گفت در این کشور نژاد پرستی در بین مردم بسیار پایین بوده و رفتار دوستانه‌ای با تازه واردان می‌شود.

اگر ویزای شما به این گونه است که با استفاده از آن مجاز خواهید بود تا اعضای خانواده‌تان را نیز در کنار خود داشته باشید، بررسی شرایط مختلف شهر محل سکونت از نظر مراکز تحصیلی، درمانی، تفریحی می‌تواند به شما در انتخابی مناسب کمک کنند.

در کل می‌توان گفت، به دلیل بالا بودن امنیت در کشور مورد بحث و دقت و وسواسی که اداره مهاجرت آن به هنگام بررسی درخواست‌ها به خرج می‌دهد، محیطی کاملاً مناسب برای زندگی فراهم شده است که تحصیل، تخصص و کارآمدی و مفید بودن افراد برای جامعه در آن از اهمیت بالایی برخوردار است.

مقایسه زندگی در استرالیا و ایران

اگر بخواهیم زندگی در این دو کشور را مقایسه کنیم، بدون هیچ تردیدی می‌توان گفت که استرالیا شرایط بهتری را برای شهروندان خود فراهم می‌کند. شاید این مسئله به ذهن شما عزیزان خطور کند که آیا با وجود محدودیت‌های موجود برای افرادی که اقامت موقت این کشور را اخذ می‌کنند نیز این نظر صادق خواهد بود؟

در جواب باید بگوییم که بله در هر صورت و حتی با وجود محدودیت‌های مختلف نیز شرایط تحصیلی، اقتصادی، اشتغال و نرخ بیکاری، تناسب میزان در آمد و هزینه‌ها در استرالیا نسبت به ایران بهتر بوده و با اخذ ویزای آن از طریق هر یک از ساب کلاس‌ها شما قادر خواهید بود تا در محیطی بسیار متفاوت زندگی کنید.

بهترین شهرهای استرالیا برای زندگی و کار

اگر بخواهیم این مسئله را به صورت اصولی مورد بحث قرار دهیم، نباید نام شهری را به صورت قطع به عنوان بهترین مکان برای کار و زندگی مطرح کنیم زیرا شرایط اشخاص مختلف که از طریق روش‌های متفاوت قصد مهاجرت، زندگی و کار در این کشور را دارند متفاوت است. در این قسمت جای دارد که شهرهایی نظیر سیدنی، ملبورن و سایر مراکز ایالت‌ها را به عنوان بهترین مناطق برای زندگی و کار مطرح کنیم؛ دلیل انتخاب این شهرها را می‌توان متمرکز بودن جمعیت، صنایع و فرصت‌های شغلی مختلف و امکانات رفاهی متنوع در آنها دانست.

 

[irp posts=”21593″ ]

ارزانترین شهرهای استرالیا برای زندگی کردن

همه ما میدانیم استرالیا در دسته کشورهای گران به حساب می‌آید ولی این به این معنی نیست که زندگی کردن در استرالیا دشوار باشد چرا که باید به فاکتور میانگین درآمد این کشور نیز توجه کنید، هرچند که شهرهایی مانند سیدنی و ملبورن جزو شهرهای گران به حساب می‌آید ولی باید پذیرفت که شرایط کاری و درآمدی نیز در این شهرها نیز بهتر است.

برخی از موارد را نیز باید در نظر گرفت که برخی از متقاضیان شرایطی را دارند که میتوانند در شهرهایی جز این شهرها زندگی کنند برای مثال نوع ویزای دریافتی آنها مانند 491 که اجازه زندگی و کار در شهرهای ملبورن، سیدنی و بریزبین استرالیا را ندارند در نتیجه بهتر است به دنبال ارزانترین شهرهای استرالیا باشند.

هزینه خرید خانه در استرالیا برای زندگی

خرید ملک در استرالیا

یکی از اصلی‌ترین دغدغه‌ها و نگرانی‌های افرادی که قصد دارند تا به استرالیا مهاجرت کنند، فراهم کردن محلی مناسب برای زندگی است. اگر به روش‌های مهاجرت به کشورهای دیگر آشنایی داشته باشید می‌دانید که یکی از آنها در برخی از کشورها، مهاجرت از طریق سرمایه گذاری به وسیله خرید ملک است. در ابتدای بررسی خرید ملک، باید عنوان کنیم که در این کشور امکان اقدام از این طریق وجود ندارد.

اگر به دنبال آن هستید که قبل از ورود خود به کشور هدف محلی مناسب را برای اقامت خود تدارک ببینید، بهتر است از سایت‌ها و یا سازمان‌های معتبر فعال در این زمینه استفاده کنید. می‌توان گفت که این کار دارای نکات مختلفی است که توجه به آنها برای مواجه نشدن با مشکل امری ضروری خواهد بود.

نوع اقامت یکی از مهم‌ترین مسائل مطرح در خرید ملک است. اگر شما عزیزان اقامت موقت کشور مورد بحث را داشته باشید، برای این که مجاز به خرید مستقلات باشید باید از سازمان FBRI مجوزی برای این کار اخذ کنید. این مجوز دارای اعتباری یک ساله است؛ علاوه بر این باید بگوییم که خریداران ملزم خواهند بود تا تمامی مبلغ را به صورت یک جا به همراه مالیات این کار بپردازند.

افرادی که دارای اقامت دائم یا شهروندی این کشور هستند، مسیر بسیار ساده‌تری را پیش روی خود خواهند داشت. این اشخاص نیازی به اخذ مجوز برای خرید مستغلات نداشته و می‌توانند از مزایای بسیاری نظیر اخذ وام با سود کم بهره‌مند شوند.

خدمات درمانی نکته مثبت زندگی در استرالیا

از آنجایی که دولت این کشور به سلامت افراد ساکن در آن اهمیت بسیاری می‌دهد و سعی داشته تا با فراهم کردن شرایطی مناسب سطح سلامت آنها را بهبود ببخشد برنامه جامع medicare را طراحی و پیاده سازی کرده است. استفاده از medicare به شما عزیزان این امکان را می‌دهد تا به صورت رایگان در سراسر استرالیا از خدماتی مختلف بهره‌مند شوید.

این کشور برای تامین نیروی کار ماهر و متخصص برای ارائه این خدمات، به افراد تعلیم و تربیت شده در مراکز علمی خود که مهارت‌های علمی و عملی را در بالاترین سطح کسب می‌کنند اکتفا نکرده و از طریق ساب کلاس‌های مختلف، هر ساله به متخصصانی ماهر و زبده اجازه ورود به استرالیا برای اشتغال، زندگی و بهره‌مندی از مزایای مختلفی را می‌دهد.

لازم به ذکر است که مراکز درمانی این کشور، علاوه بر کادر درمانی بسیار مجرب و حرفه‌ای به صورت کامل تجهیز شده‌اند تا به هنگام ارائه خدمات بهداشتی، با هیچ مشکل و کمبودی مواجه نشوند و بتوانند به بهترین نحو به مردم خدمت رسانی کنند بدون شک خدمات درمانی استرالیا در نوع خود میتواند یکی از بهترین های خود در جهان باشد.

بیمه درمانی در استرالیا

در کشورهای مدرن جهان موضوع بیمه‌های درمانی بسیار مهم است چرا که از شما هزینه درمانی بالایی را طلب خواهند کرد، اما دولت‌های این کشور تدابیر ویژه‌ای را برای این موضوع دیده‌اند، استرالیا هم مانند این کشورها دارای خدمات درمانی با کیفیت که در کنار آن بیمه‌های درمانی مناسب را ارائه می‌کند در رابطه با مدیکر استرالیا صحبت‌های بسیاری را کرده‌ایم ولی در مجموع بسیاری از استرالیایی‌ها از بیمه‌های خصوصی این کشور نیز استفاده می‌کنند که شرکت‌های مختلف انواع متفاوت آن با سقف‌های متفاوت را ارائه می‌کنند برای خرید بیمه‌های درمانی در استرالیا می‌توانید مقاله مربوطه آن را مطالعه کنید.

دریافت بیمه درمانی برای زندگی در استرالیا

سنترلینک استرالیا را بهتر بشناسید

در اینجا باید بگوییم که از دیگر مزایایی اقامت و زندگی در استرالیا، داشتن سنترلینک استرالیا است. سنترلینک یک سرویس بسیار عالی در کشور استرالیا است که به افراد مقیم این کشور داده می‌شود. این نهاد دولتی با ارائه خدمات مالی و دیگر انواع خدمات به افراد مورد نیاز جامعه این بستر را به وجود می‌آورد تا همه از یک زنگی متعادل بهرمند شوند. این نهاد دولتی زیر نظر وزارت رفاه و خدمات اجتماعی استرالیا فعالیت می‌کند و خدماتی به خانواده‌ها و افرادی که دچار مشکلات مالی هستندرا ارائه می‌کند.

اغلب کسانی که از طریق Centrelink تحت حمایت مالی قرار می‌گیرند، دارای شرایطی خاص هستند و هر کدام بسته به موقعیت خود، خدمات متفاوتی دریافت می‌کنند. دقت کنید که نام سنترلینک به Services Australia تغییر کرده، ولی در بین مردم همچنان به سنترلینک استرالیا شناخته می‌شود.

وضعیت اقتصادی استرالیا

وضعیت اقتصادی برای افرادی که قصد سرمایه گذاری و یا اشتغال در این کشور را دارند می‌تواند بسیار مهم باشد به همین سبب نیز بررسی دقیق و آشنایی با آن می‌تواند امری حیاطی به حساب بیاید. استرالیا نسبت به مساحت سهم کمی از جمعیت جهان را در دل خود جای داده اما این امر مانع آن برای رشد و پیشرفت نشده و دارای اقتصادی رو به رشد و پویا است.

یکی از دلایل روند رو به رشد اقتصاد این کشور را می‌توان دسترسی تجار به بازارهای خارجی و بین‌المللی آن هم از طریق قرار دادهای همکاری با کشورهای مختلف به حساب آورد. داشتن تولید ناخالص و نرخ صادرات بالا، بهره برداری مناسب از معادن و منابع و تولید محصولات و ارائه خدمات مختلف باعث شده است تا امروزه روز، اقتصاد استرالیا در بین برترین اقتصادهای جهان جای بگیرد.

[irp posts=”27285″ ]

وضعیت اشتغال در استرالیا

سیستم شغلی استرالیا را می‌توان به عنوان یکی از سیستم‌هایی به حساب آورد که برای رسیدن به حداکثر راندمان طراحی شده است و به کسانی اجاره ورود به آن داده خواهد شد که توانایی‌ها و کارآمدی‌شان را به اثبات برسانند.

یکی از مهم‌ترین مسائل در ارتباط با اشتغال را می‌توان وضعیت اقتصادی و نرخ بیکاری به حساب آورد. وضعیت اقتصادی این کشور را در قسمتی جداگانه مورد بررسی قرار دادیم و حال نوبت به نرخ بیکاری آن می‌رسد. نرخ بیکاری در این کشور تقریباً 4 درصد است که آن را می‌توان بسیار پایین به حساب آورد.

اگر به اشتغال در این کشور علاقه‌مند هستید، به دلیل وجود تفاوت‌های بسیار مختلف در انجام این کار از طریق ساب کلاسی که قصد اخذ ویزا و اقامت از طریق آن را دارید نمی‌توان روندی ثابت را مورد بررسی قرار داد؛ اما جای دارد که بگوییم، در صورتی که قصد اخذ ویزای کاری را دارید، داشتن تخصصی که در لیست مشاغل مورد نیاز قرار گرفته است و اسپانسر، از مهم‌ترین فاکتورهای موفقیت در این مسیر خواهند بود.

برای یافتن شغلی مناسب، باید کارفرمای شما اجازه حمایت و استخدام فردی خارجی را برای تصدی موقعیت مد نظر داشته باشد. یکی از راه‌های پیدا کردن شغلی مناسب در این کشور، استفاده از سایت‌های کاریابی آنلاین و یا مراجعه به موسساتی است که در استرالیا مشغول به ارائه خدمات مرتبط هستند. کارفرمایانی که در این کشور مشغول به فعالیت هستند با تمامی کارمندان رفتاری عادلانه و یکسان دارند و با ورود به این سیستم کاری می‌توانید رزومه مناسبی را برای خود فراهم کنید.

تحصیل در استرالیا

به هنگام زندگی در استرالیا، یکی از مسائلی که می‌تواند بسیار جذاب به نظر برسد تحصیل و شرکت در دوره‌های علمی و آموزشی مختلف است. موسسات آموزشی، مدارس و دانشگاه‌های این کشور به دلیل به کارگیری سیستمی نوین و به روز و فراهم کردن امکانات مختلف توانسته‌اند در رتبه بندی‌های جهانی جایگاه مناسبی را به خود اختصاص دهند. شرکت در دوره‌های مختلف آموزشی در این مراکز می‌تواند در فراهم کردن آینده شغلی مناسب و ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر برای شما تاثیر بالایی داشته باشد.

در این قسمت جای دارد که بگوییم، برای اخذ پذیرش از مراکز علمی این کشور دانشجویان باید شرایط و سوابق تحصیلی مناسبی داشته باشند و قادر خواهند بود تا از بورسیه‌ها و برنامه‌های کمکی مختلف برای تامین هزینه‌های زندگی و تحصیل بهره‌مند شوند.

تحصیل و زندگی در استرالیا

کار دانشجویی در استرالیا

شاید با انجام کمی تحقیق و مشاهده شهریه سالانه و هزینه‌های زندگی و تحصیل در این کشور، به این نتیجه رسیده باشید که مخارج تحصیل در کشور مورد بحث بالا هستند. همان‌طور که بیان کردیم، با پذیرفته شدن در مراکز علمی استرالیا و داشتن شرایطی مناسب شما قادر خواهید بود تا از بورسیه‌ها و برنامه‌های حمایتی مالی مختلفی برای تامین این مخارج استفاده کنید.

یکی از مزایای دیگر تحصیل در این کشور، کار دانشجویی به هنگام تحصیل است. این مزیت به دانشجویان کمک می‌کند تا با کار به صورت پاره وقت، برخی از هزینه‌های زندگی و تحصیل خود را پوشش بدهند. انجام این فعالیت دارای قوانین و شرایطی خاص است که می‌توانید در مطالب دیگر سایت سلکت ویزا که در مورد کار دانشجویی در استرالیا است بصورت دقیق‌تر به آن پرداخته‌ایم.

مزایای زندگی در استرالیا

همان‌طور که گفته شد، مهاجرت به این کشور از طریق روش‌های مختلفی امکان‌پذیر است که هر یک از آنها دارای مزایای خاص خود هستند؛ اما این قسمت مختص به مزایای زندگی در استرالیا است و شما قادر خواهید بود تا در لیست زیر برخی از این موارد را مشاهده کنید:

 • بهره‌مندی از سیستم خدمات درمانی عمومی
 • تحصیل در مراکز علمی معتبر
 • بهره‌مندی از امکانات رفاهی مختلف
 • اشتغال در اقتصادی پویا و رو به رشد
 • شرکت در سرمایه گذاری‌های مختلف و مطمئن
 • میزان درآمد مناسب و متناسب با هزینه‌های زندگی
 • دیدن کردن از جاذبه‌های توریستی و مناطق دیدنی مختلف
 • نرخ پایین بیکاری
 • آب و هوای مناسب

هزینه‌های زندگی در استرالیا

بر اساس آخرین اطلاعات موجود می‌توان گفت سرانه درآمد در این کشور رقمی مناسب است که به موارد مختلفی بستگی دارد. این موارد را می‌توان شامل میزان تخصص در حرفه، نوع تخصص و زمینه شغلی، سطح تحصیلات و میزان سابقه کاری دانست. در کل می‌توان گفت، افرادی که در این کشور شاغل هستند می‌توانند هزینه‌های زندگی خود را به راحتی از طریق درآمدشان تامین کنند و در این روند با مشکلی رو به رو نشوند.

شاید این امر ذهن شما را درگیر خود کرده باشد که آیا میزان درآمد در شهرهای بزرگ به گونه‌ای است که با انتخاب آنها برای زندگی با مشکلی به منظور تامین هزینه‌ها مواجه نشد یا خیر. در پاسخ به این سوال باید عنوان کنیم همان‌طور که میزان هزینه‌های زندگی در نقاط مختلف این کشور یکسان نیست، میزان درآمد نیز ثابت نبوده و به گونه‌ای در نظر گرفته شده است که پاسخگوی هزینه‌های زندگی باشد.

سوالات پر تکرار در خصوص زندگی در استرالیا

هزینه زندگی در استرالیا نسبتا زیاد است. به صورت ماهانه هزینه زندگی در استرالیا همراه با اجازه خانه ۳۰۰۰ دلار استرالیایی است. البته این هزینه ممکن است با توجه به شرایط مختلف متفاوت باشد.

استرالیا کشوری با سطح امنیت بالا شناخته می‌شود. تدابیر امنیتی بسیار زیاد و قوی در این کشور حکم‌فرما است که از هرگونه خطرات احتمالی جلوگیری می‌کند. 

2 دیدگاه دربارهٔ «زندگی در استرالیا»

  1. وحید دبیری

   اکثر شهرهای استرالیا شرایط مناسبی برای زندگی دارند ولی سیدنی ، ملبورن، بریزبین، آدلاید، گزینه های جذابی هستند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

*