ویزای اسپانسر کارفرمای استرالیا

مهاجرت کاری یکی از پرطرف‌دارترین مسیرهایی به حساب می‌رود که هر ساله متقاضیان زیادی به دنبال استفاده از آن هستند. بسته به مقصدی که می‌خواهید وارد آن شوید، مسیرهای متنوعی پیش روی شما قرار خواهند داشت. اگر کمی پیرامون گزینه‌های موجود به جست و جو پرداخته باشید، بدون شک متوجه شده‌اید که یکی از معروف‌ترین و پراستفاده‌ترین روندها برای رسیدن به هدف بیان شده جاب آفر می‌باشد و بسته به کشور مد نظر شرایط متفاوتی برای آن در نظر گرفته شده است.

استرالیا مقصدی مناسب برای مهاجرت به حساب می‌رود؛ زیرا دولت آن شرایط رفاهی، شغلی و اقتصادی قابل قبولی را برای ساکنانش فراهم کرده است. آیا شما هم می‌خواهید با استفاده از job offer به آن وارد شوید؟ در این صورت توصیه می‌کنیم تا انتهای این مقاله با سازمان مهاجرتی سلکت ویزا همراه باشید؛ زیرا می‌خواهیم به بررسی ویزای اسپانسر کارفرمای استرالیا آن هم از جنبه‌های مختلفی بپردازیم.

ویزای اسپانسر کارفرمای استرالیا چیست ؟

ویزای اسپانسر کارفرمای استرالیا یکی از روش‌های پرطرف‌دار برای مهاجرت به کشور بیان شده می‌باشد. این مسیر ساب کلاس‌های مختلفی دارد که از جمله آنها می‌توان به مواردی مانند 186،187،257 و 482 اشاره داشته باشیم. اگر حرفه شما در لیست مشاغل مورد نیاز استرالیا قرار دارد، می‌توانید با استفاده از کد شغلی مربوط به آن برای مهاجرت کاری وارد عمل شوید.

آیا با کارفرمایی در ارتباط هستید که به فردی با توانایی‌های شما نیاز دارد و می‌توانید نظر او را برای استخدامتان جلب نمایید؟ در این صورت ویزای اسپانسر کارفرمای استرالیا گزینه مناسبی برایتان است. البته قبل از وارد عمل شدن باید بررسی نمایید که آیا کارفرما شرایط جذب نیروی کار خارجی و ارائه job offer را دارد یا خیر. همان‌طور که در این قسمت بیان کردیم، برای رسیدن به اقامت کشور مورد بحث از این روش مسیرهای مختلفی پیش رویتان قرار دارند.

شرایط ویزای اسپانسر کارفرمای استرالیا

هر یک از این موارد دارای شرایطی خاص برای پذیرش نیرو بوده و مزایای متنوعی را هم برای افراد به همراه خواهند داشت؛ پس قبل از انتخاب گزینه نهایی اطلاعات کاملی در ارتباط با آنها به دست آورید. برای کمک به افرادی که می‌خواهند وارد مسیر شوند، بخش‌هایی را آماده کرده‌ایم که توضیحاتی کلی در مورد مسیرهای مختلف را در دل خود جای داده‌اند.

ویزای 457 استرالیا

اولین ویزایی که قصد معرفی آن را داریم ویزای 457 استرالیا می‌باشد. ویزای 457 استرالیا یک ویزای موقت 4 ساله می‌باشد که به افرادی که نوع از ویزاهای اسپانسر کارفرمای استرالیا را در اختیار دارند این اجازه را می‌دهد تا در استرالیا تحت شرایط خاصی به کار بپردازند که در ادامه این شرایط را برای شما بازگو می‌کنیم.

ویزای 457 استرالیا یک ویزا با اسپانسر شغلی می‌باشد و مناسب آن دسته از متقاضیانی است که از طرف یک کارفرمای تایید شده در استرالیا انتخاب شده‌اند که باید از شرایط Labour Market Testing عبور کنند، یعنی اگر کارفرما در صورت پیدا نکردن یک تبعه استرالیا و یا مقیم دائم استرالیا می‌تواند یک فرد متخصص را از خارج از استرالیا برای ویزای 457 استرالیا اسپانسر نماید.

LMT توسط شرکت اسپانسر کننده صورت می‌گیرد و به این منظور انجام می‌گیرد که به اداره مهاجرت استرالیا اثبات کند که در استرالیا فردی با این ویژگی برای انجام این کار وجود ندارد و به همین منظور استخدام یک فرد از یک کشور خارجی توجیه منطقی دارد.

شرایط لازم برای اخذ ویزای 457 استرالیا

 • اولین شرط برای ویزای 457 استرالیا این است که شغل شما باید در لیست مشاغل مورد نیاز استرالیا موجود باشد.
 • دومین شرط انتخاب شدن توسط یک کارفرمای استرالیایی مورد تایید.
 • باید برای شغل انتخابی توسط متقاضی مهارت کافی و لازم را داشته باشد.
 • متقاضی باید از سطح زبان انگلیسی کافی برخوردار باشد.

مزایای ویزای 457 استرالیا

 • شما می‌توانید خانواده خود را نیز به همراه خود ببرید.
 • می‌توانید به مدت 4 سال بدون مشکل در استرالیا کار کنید.
 • داری مزیت تبدیل به اقامت دائم استرالیا

متقاضیانی که ویزای ۴۵۷ استرالیا را دارند و حداقل به مدت دو سال با ویزای 457 استرالیا (ویزای اسپانسر کارفرمای استرالیا) برای کارفرما و اسپانسر خود کار کرده باشند و کارفرما همچنان مایل به اسپانسر کردن آنان باشد، می‌توانند از طریق ویزاهای ۱۸۶ استرالیا و ویزای ۱۸۷ استرالیا اقدام به اخذ ویزای دائم کنند.

نکته

ویزای ۴۵۷ استرالیا از مارس ۲۰۱۸ منسوخ شده است و ویزای ۴۸۲ استرالیا (TSS) جایگزین آن شده است.

ویزای 482 استرالیا

دولت استرالیا ویزای 482 استرالیا (TSS) را از ماه مارچ 2018 جایگزین ویزای 457 استرالیا کرد تا از این پس متقاضیان ویزای 457 استرالیا به این صورت به استرالیا مهاجرت کنند. ویزای 482 استرالیا یک ویزای موقت محسوب می‌شود و به متقاضیان خود این اجازه را می‌دهد تا به مدت 4 سال در استرالیا اقامت موقت داشته باشند.

ویزای 482 استرالیا که یک ویزای اسپانسر کارفرما می‌باشد که شما باید در ابتدا حمایت یک کارفرمای استرالیایی مورد تایید را کسب کنید و شغل شما در لیست مشاغل مورد نیاز استرالیا میان مدت و بلند مدت (MLTSSL) باشد.

شرایط ویزای 482 استرالیا

 • شرط اولیه این است که یک اسپانسر کارفرمای استرالیایی شما را انتخاب کند و اسپانسر شما شود.
 • شغل و مهارت شما در لیست مشاغل مورد نیاز استرالیا موجود باشد.
 • از شغل و مهارت شما یک ارزیابی مثبت صورت گیرد تا نشان دهد شما برای آن شغل مهارت لازم و کافی را دارید.
 • سن شما باید کمتر از 45 سال باشد.
 • سطح مناسبی از زبان انگلیسی را دارا باشید.
 • مدارک عدم سوئپیشینه را داشته باشید.
 • چک‌های بهداشت و سلامت مورد نیاز می‌باشد.

مزایای ویزای ۴۸۲ استرالیا

 • کسب اقامت موقت استرالیا تا 4 سال
 • امکان کار تا 4 سال در استرالیا
 • تحصیل در استرالیا
 • بعد از 2 تا 3 سال امکان اقدام برای کسب اقامت دائم استرالیا

ویزای 187 استرالیا

ویزای 187 استرالیا یک ویزای اقامت دائم استرالیا با اسپانسر کارفرما استرالیا می‌باشد. متقاضیان ویزای 187 استرالیا که یک ویزای اسپانسر کارفرما استرالیا محسوب می‌شود، به این صورت که متقاضیان باید دارای درخواست کار رسمی از یک اسپانسر کارفرمای استرالیایی در مناطق خاص و کم جمعیت استرالیا را داشته باشند.

دقت داشته باشید که اسپانسر کارفرمای استرالیایی در صورتی می‌تواند اسپانسر نیروی کار خارجی گرد که نتواند شخص مناسب با نیاز کاری خود را از شهروندان و افراد مقیم استرالیا پیدا کند. ویزای 187 استرالیا با اسپانسر کارفرما استرالیا از سه طریق قابل دریافت می‌باشد که در هر سه روش باید در ابتدا یک کارفرما در استرالیا متقاضی را به دولت استرالیا معرفی کند و بعد از آن فرد می‌تواند نسبت به اخذ ویزای 187 استرالیا اقدام کند.

حالت اول تغییر اقامت موقت نام دارد که در آن متقاضی ویزای 457 استرالیا که یک ویزای اقامت موقت استرالیا است را به ویزای 187 استرالیا تبدیل می‌کند با این شرایط که باید 2 تا 3 سال از ویزای 457 استرالیا گذشته باشد و با رضایت و درخواست اسپانسر کارفرمای استرالیایی برای ویزای 187 استرالیا درخواست داد.

حالت دوم ورود مستقیم نام دارد به این صورت است که به صورت مستقیم و با درخواست اسپانسر کارفرمای استرالیا وارد استرالیا شده و اقامت دائم استرالیا از طریق ویزای 187 استرالیا را کسب می‌کنید. حالت سوم توافق کاری مخصوص کارفرمایان خاص است سن متقاضیان آن باید زیر 50 سال باشد.

شرایط ویزای 187 استرالیا

 • اولین شرط انتخاب شدن توسط یک اسپانسر کارفرمای استرالیایی از مناطق کم جمعیت استرالیا می‌باشد.
 • شغل و حرفه شما باید در لیست مشاغل مورد نیاز استرالیا باشد.
 • سن شما باید کمتر از 45 سال باشد ولی در شرایط خاصی زیر 50 سال هم مورد قبول است.
 • سطح زبان شما باید به حداقل آیلتس 6 برسید و یا معادل آن در دیگر آزمون‌های زبان انگلیسی مورد تایید اداره مهاجرت استرالیا.
 • باید ظرف 6 ماه بعد از انتخاب شدن توسط یک کارفرما برای ویزای 187 استرالیا درخواست دهید.

 مزایای ویزای 187 استرالیا

 • در مناطق مشخصی از استرالیا بدون مشکل کار و زندگی کنید.
 • تحصیل در استرالیا برای شما و خانواده
 • از خدمات بهداشتی و درمانی مدیکر استفاده کنید.
 • به مدت 5 سال به استرالیا رفت و آمد کنید.
 • برای شهروندی استرالیا اقدام کنید.

ویزای 186 استرالیا

ویزای 186 استرالیا که یک ویزای اقامت دائم با اسپانسر شغلی استرالیا می‌باشد و از شاخه ویزای اسپانسر کارفرما استرالیا می‌باشد. این ویزای کار استرالیا برای افراد متخصصی صادر می‌شود که از حمایت یک کارفرمای مورد تایید استرالیا برخوردار باشند. برای ویزای 186 استرالیا بودن در خاک استرالیا ضروری نمی‌باشد.

ویزای 186 استرالیا در دو مرحله انجام می‌شود، مرحله اول انتخاب شدن متقاضی توسط یک کارفرمای تایید شده توسط دولت استرالیا و مرحله‌ی دوم تشکیل پرونده در زیرشاخه‌ی اسپانسری است. ویزای 186 استرالیا از سه زیرشاخه‌ی زیر تشکیل می‌شود:

تبدیل ویزای موقت : افرادی که با استفاده از ویزای 457 استرالیا وارد کشور استرالیا شده‌اند و به مدت دو سال برای یک اسپانسر کارفرما استرالیایی کار کرده‌اند و آن کارفرما به متقاضی پیشنهاد یک سمت دائمی داده است، می‌توانند از این زیرشاخه برای دریافت اقامت دائم استرالیا اقدام کنند.

ورود مستقیم :

برای متقاضیانی است که مستقیماً توسط یک اسپانسر کارفرما استرالیایی استخدام شده‌اند.

تا بحال در استرالیا کار نکرده‌اند یا مدت زمان بسیار کوتاهی کار کرده‌اند.

متقاضیانی که ویزای اقامت موقت دارند ولی نمی‌توانند از زیرشاخه‌ی تبدیل ویزای موقت استفاده کنند.

توافقی : این شاخه از ویزای 186 استرالیا برای افرادی است که کارفرمای آنها تمایل دارد برای اقامت دائم اسپانسر ایشان شود و این کارفرما قردادهای خاصی با دولت استرالیا دارد.

شرایط ویزای 186 استرالیا

 • سن شما باید کمتر از 45 سال باشد.
 • شما باید توسط یک اسپانسر کارفرما استرالیایی انتخاب شوید. دقت کنید که بعد از انتخاب باید تا 6 ماه برای ویزای 186 استرالیا اقدام کنید.
 • شغل و تخصص شما باید در لیست مشاغل استرالیا موجود باشد.
 • ارزیابی مثبت از مهارت شما توسط سازمان‌های ارزیاب صورت بگیرد.
 • سطح زبان انگلیسی مناسب را دارا باشید معادل آیلتس 6

مزایای ویزای 186 استرالیا

 • کسب اقامت دائم استرالیا برای شما و اعضای خانواده
 • امکان کار در استرالیا برای شما و اعضای خانواده
 • تحصیل در استرالیا برای شما و اعضای خانواده
 • امکان استفاده از خدمات بهداشتی و درمانی استرالیا مدیکر
 • به مدت 5 سال به استرالیا رفت و آمد کنید.
 • بعد از کسب شرایط لازم برای اخذ شهروندی استرالیا اقدام کنید.

کلیه‌ی امور پرونده ویزای اسپانسر کارفرما به صورت آنلاین انجام می‌شود. در مرحله درخواست ویزا، در صورت تایید دو مرحله قبل و بعد از تطابق بیشتر سطح تخصص فرد متقاضی و همچنین پیش‌نیازهای دیگر مانند بیمه سلامت خصوصی و … متقاضی می‌تواند ویزای خود را دریافت نماید.

در این مرحله اسپانسر باید اثبات کند که در مرحله اول به شغل پیشنهادی جهت فرد متقاضی نیاز دارد و اگر این شغل در سطح مهارتی سه یا چهار استرالیا باشد، باید اثبات نماید که فعالیت کافی در جهت استخدام نیروی کار استرالیایی را انجام داده است. همچنین میزان تحصیلات و مهارت فرد متقاضی باید با شغل معرفی شده برای ایشان همخوانی و تطابق داشته باشد.

در این مرحله باید مدارکی دال بر فعال بودن اسپانسر به عنوان یک شرکت یا تجارت در داخل خاک استرالیا و یا خارج آن ارایه شود. همچنین در صورتیکه شرکت در داخل خاک استرالیا به ثبت رسیده باشد و بیش از یکسال از عمر آن بگذرد، باید ملاحظات انجام هزینه در مورد آموزش کارکنان استرالیایی را نیز به اثبات برساند.

شرایط ویزای اسپانسر کارفرمای استرالیا چیست ؟

این مسیر یکی از اصلی‌ترین مسیرهای مهاجرت به استرالیا می‌باشد که در شاخه ویزاهای اسکیل ورکر استرالیا قرار دارد و حتماً باید یک کارفرما در استرالیا بتواند اثبات کند که به تخصص شما نیاز دارد و فردی با تخصص و شرایط شما را در داخل کشور نتوانسته پیدا کند، البته باید به این نکته اشاره کرد که این کارفرما باید مورد تایید استرالیا باشد و هر کارفرمایی اجازه اسپانسر شدن را ندارد.

ویزای اسپانسر کارفرما در دو نوع صادر می‌شود، موقت و دائم به این صورت که ویزای کوتاه مدت 482 استرالیا یک تا سه سال به شما اجازه کار داده می‌شود و در مواقعی هم برخی از کارفرمایان به دلیل نوع کاری که دارند می‌توانند درخواست نیرو کار دائمی دهند با ویزای 186

مدارک مورد نیاز برای ویزای اسپانسر کارفرمای استرالیا

برای آن که بتوانید از طریق ویزای اسپانسر کارفرمای استرالیا دست به مهاجرت بزنید، باید درخواست خود را که شامل اسناد و فرم‌هایی خاص می‌شود را از طریق سایت اداره مهاجرت به ثبت برسانید. آپلود کامل مدارک تقاضا شده اهمیت بسیار زیادی دارد؛ زیرا تاثیر مستقیمی بر روی سرنوشت پرونده دارد. اگر از اسنادی غیر واقعی و جعلی استفاده نمایید، بدون شک در بررسی‌های صورت پذیرفته آفیسر به این موضوع پی خواهد برد و درخواستتان را ریجکت کرده و حتی ممکن است مدتی از تقاضا دادن برای ویزا محرومتان کند.

برای به دست آوردن اطلاعاتی دقیق و به روز باید چک لیستی که برای هر ساب کلاس توسط اداره مهاجرت ارائه می‌شود را مورد بررسی قرار دهید. اگر بخواهیم به طور کلی برخی از آیتم‌های مشترک میان تمامی ساب کلاس‌های ویزای اسپانسر کارفرمای استرالیا را بیان کنیم باید به اسناد هویتی فرد و همراهانش، جاب آفری معتبر از کارفرمایی واجد شرایط، آخرین مدرک تحصیلی، مدرک زبان معتبر و سوابق کاری اشاره داشته باشیم.

هزینه ویزای اسپانسر کارفرمای استرالیا

هزینه ویزای اسپانسر کارفرما یکی از موضوعات مهم دیگری به حساب می‌رود که توصیه می‌کنیم اطلاعاتی کلی در ارتباط با آن داشته باشید. از آنجایی که مخارج بیان شده از بخش‌های مختلفی تشکیل می‌شوند، معمولاً به بررسی مبالغی می‌پردازیم که دولت از متقاضیان برای بررسی پرونده آنها اخذ می‌کند. در قسمت معرفی ساب کلاس 457 گفتیم که این مسیر منسوخ شده و ویزای 482 جایگزین آن شده است.

اگر می‌خواهید از این روند استفاده نمایید باید 1455 دلار بپردازید. این رقم برای ساب کلاس‌های 186 و 187 از ویزای اسپانسر کارفرمای استرالیا 4640 دلار تعیین شده است؛ البته باید به این موضوع هم توجه داشته باشید که ارقام بیان شده تنها برای متقاضی اصلی هستند.

مدت زمان گرفتن ویزای اسپانسر کارفرمای استرالیا

بازه زمانی‌ای که به طول می‌انجامد تا اسناد و مدارک ارائه شده در پرونده مورد بررسی قرار گیرند و افراد پاسخ نهایی درخواست خود را برای استفاده از ویزای اسپانسر کارفرمای استرالیا دریافت کنند به شاخصه‌های مختلفی بستگی دارد.

تکمیل بودن پرونده و شلوغ بودن یا نبودن صف برخی از اصلی‌ترین فاکتورهای تاثیر گذار در این روند هستند. بازه زمانی مورد بحث برای ساب کلاس‌های 186،187 و 482 به ترتیب بین 3 تا 12 ماه،10 تا 16 ماه و 5 روز تا 58 روز تعیین شده است. اگر درخواست‌های ارائه شده زیاد باشند و یا اسنادی که آپلود می‌کنید دارای نقص باشند، ممکن است بازه بیان شده طولانی‌تر هم شود.

مدت زمان دریافت ویزای اسپانسر کارفرمای استرالیا

داما چیست و آیا گزینه مناسبی برای مهاجرت خواهد بود؟

براساس اعلام وزیر مهاجرت استرالیا، هدف از ایجاد ویزای داما استرالیا، هدایت هوشمندانه مهاجرین به نواحی ای از استرالیا است که به مهارت مهاجرین نیاز دارند و قادر به جذب نیروی کار استرالیایی نیستند. دولت استرالیا تصمیم برا این دارد که تمرکز جعیت مهاجران ار از شهرهایی همچون ملبورن و سیدنی به سمت مناطق کم جمعیت استرالیا سوق دهد.

ویزای داما استرالیا (DAMA استرالیا) به کارفرماها در مناطق کم جمعیت استرالیا اجازه می‌دهد تا برای کارگران نیمه ماهر و ماهر خارج از استرالیا اسپانسر شوند و آنها را با رعایت یکسری نکات به استرالیا بیاروند.

اما یکی از اصلی‌ترین شروط ویزای داما این است که کارفرما قبل از هر اقدامی باید این موضوع را اثبات کند که در 6 ماه گذشته براساس مدارکی که ارائه می‌کند نشان دهد که در استرالیا نیروی کار مورد نظر خود را پیدا نکرده است و سپس برای یک نفر اقدام کند و به افراد خارجی شانس دریافت اقامت دائم استرالیا را بدهند چرا که افرادی که تحت عنوان داما وارد استرالیا می‌شوند عملاً شانسی برای اقدام از طریق سایر ویزاهای کار استرالیا را نداشته اند. در مقاله ای با عنوان داما چیست و آیا گزینه مناسبی برای مهاجرت خواهد بود؟ به صورت خاص در این مورد توضیح داده ایم که پیشنهاد می‌کنم آن را مطالعه کنید.

جاب آفر استرالیا JOB OFFER

ویزاهایی که در این بخش برای شما معرفی کردیم ویزاهای جاب آفر استرالیا JOB OFFER می‌باشد که که شرایط و قوانین خاص خود را دارد و ما توصیه می‌کنیم قبل از اقدام برای این نوع ویزاها ابتدا تحقیقات را انجام دهید. این سبک ویزاها شرایط خاص خود را دارد و برای آن شما باید یک کارفرمای استرالیایی را پیدا کنید که برای شما پیشنهاد شغلی را ارائه کند. اما این کار به همین سادگی نمی‌باشد و یک پروسه مجزا و شاید زمان برای برای خود کارفرما داشته باشد.

متقاضیان عزیز باید قبل از هر چیزی به شما بگوییم که کارفرمایی می‌تواند اسپانسر شما شود و یا جاب آفر برای شما ارسال کند که قبل از اقدام برای شما پروسه درخواست را پر کرده باشد. این کارفرما باید به همان ایالتی که در آن مشغول به کار است باید برود و اثبات کند که بعد از کلی تلاش و جستجو نتوانسته است که در کل استرالیا فردی با توانایی‌های شما را پیدا کند. پیشنهاد می‌کنم مقاله ای که در این زمینه برای شما متقاضیان عزیز نگارش کرده ایم را مطالعه کنید تا اطلاعات بیشتری را بدست آورید.

سخن آخر

ویزای اسپانسر کارفرمای استرالیا یکی از مسیرهایی به حساب می‌رود که برای آن ساب کلاس‌های مختلفی طراحی شده‌اند. بسته به مسیری که سراغ استفاده از آن می‌روید، شرایط متفاوتی پیش رویتان قرار خواهد داشت و می‌توانید در نهایت از مزایای مختلفی هم بهره‌مند شوید. همان‌طور که همواره هنگام انتخاب ویزای مناسب به شما کاربران توصیه کرده‌ایم، ابتدا شرایط و اهدافی  که در سر دارید را به طور کامل تعیین کنید و سپس متناسب با آنها دنبال مجوز اقامتی برای خود باشید.

آیا در این مسیر با مشکل مواجه هستید و یا می‌خواهید افرادی متخصص از ابتدا تا انتها همراه شما باشند؟ در این صورت توصیه می‌کنیم از تجربه کادر مجرب سازمان مهاجرتی سلکت ویزا بهره ببرید. برای این کار تنها کافی است اطلاعات خود را از طریق مسیرهای ارتباطی موجود با ما در میان بگذارید.