ویزای کار استرالیا

Australian work visa

خانه / ویزای کار استرالیا

ویزای کار استرالیا

Australian Work Visa

آخرین بروزرسانی

29 فروردین 1403

مهاجرت کاری به استرالیا یک فرصت طلایی برای پیشرفت کسب‌وکار شما است. با اخذ ویزای کاری موقت یا دائم استرالیا می‌توانید به این کشور سفر کنید و از موقعیت‌های شغلی برترِ مرتبط با تخصص خود بهره‌مند شوید. اگر شما هم رویای مهاجرت کاری به استرالیا را در سر دارید، این مقاله مخصوص شماست. اگر پاسخ خود را پیدا نکردید، همواره می‌توانید از مشاوره رایگان و تخصصی سلکت ویزا استفاده کنید.


مزایای مهاجرت کاری به استرالیا

مهاجرت کاری به استرالیا به دلایلی همچون ثبات اقتصادی، نرخ پایین تورم و دسترسی به بازارهای داخلی گزینه مناسبی برای مهاجران است؛ در واقع، استرالیا یکی از اولین گزینه‌ها برای مهاجرت کاری محسوب می‌شود و هر ساله تعداد قابل‌توجهی مهاجر به قصد راه‌اندازی یا گسترش کسب‌وکار خود به این کشور سفر می‌کنند. برخی دیگر از مزایای اخذ ویزای کاری و مهارتی استرالیا و مهاجرت به این سرزمین زیبا و پهناور به شرح زیر است:

 •       تحصیل در مدارس و دانشگاه‌های مبتنی بر سیستم آموزش استاندارد جهانی
 •       دارای برنامه‌های مهاجرتی انعطاف‌پذیر و متنوع
 •       فرصت‌های شغلی عالی با امکان رشد و توسعه
 •       امکان بهره‌مندی از خدمات پزشکی و درمانی
 •       برخورداری از استانداردهای بالای زندگی
 •       بهبود سطح رفاه و معیشت

 

انواع ویزای کاری و مهارتی استرالیا

برای مهاجرت به استرالیا از طریق شغلی، ویزاهای متنوعی وجود دارد که از نظر شرایط و ویژگی‌ها تا حدودی با یکدیگر متفاوت هستند. در ادامه انواع این ویزاها و شرایط هر یک را بررسی خواهیم کرد.

 

نوع ویزای کاری و مهارتی استرالیا ساب کلاس نوع اقامت هزینه

(دلار)

شرایط
ویزای نوآوری و سرمایه‌گذاری تجاری ۸۸۸ دائم ۳۳۱۰ برخورداری از ویزای ۱۸۸- توان مشارکت مداوم تجاری- امکان دو تا چهار سال اقامت در استرالیا- بهره‌مندی از سرمایه مورد نیاز (۱.۵ تا ۱۵ میلیون)
ویزای نوآوری و سرمایه‌گذاری تجاری ۱۸۸ موقت

۵ ساله

۹۴۵۰ راه‌اندازی یک کسب‌وکار جدید- برخورداری از مهارت تجاری- سن کمتر از ۵۵ سال- سابقه مدیریت حداقل سه ساله- حداقل ۲.۵ میلیون دارایی خالص
ویزای صاحبان کسب‌و‌کار ۸۹۰ دائم ۲۸۱۰ اقامت حداقل یک‌ساله طی دو سال اخیر در استرالیا- حداقل دو سال سابقه کار یا مالکیت کسب‌وکار در استرالیا
ویزای (گلوبال تلنت) استعدادهای جهانی ۸۵۸ دائم ۴۷۱۰ دارای سابقه حرفه‌ای هنری یا ورزشی- دارای نامزدی مقام‌های ملی- معرفی‌شدن از طرف یک شهروند یا سازمان استرالیایی
طرح اسپانسر کارفرما ۱۸۶ دائم ۴۶۴۰ برخورداری از مهارت‌های لازم، معرفی‌شدن از سوی یک کارفرمای استرالیایی، حداقل نمره زبان ۶ آیلتس
ویزای سرمایه‌گذاری ۸۹۱ دائم ۲۸۱۰ برخورداری از ویزای ۱۶۲ استرالیا- سرمایه‌گذاری ۱.۵ میلیون دلاری- دو سال اقامت در استرالیا طی ۴ سال اخیر
ویزای اقامت دائم (Skilled Regional) ۱۹۱ دائم ۴۷۵ عدم نیاز به اسپانسر – داشتن حداقل سه سال ویزای موقت استرالیا (۴۹۱)- حداقل سه سال سابقه کار با درآمد مالیات‌پذیر در استرالیا
طرح حمایت منطقه‌ای کارفرما ۱۸۷ دائم ۴۶۴۰ سابقه کار حداقل دو سال- معرفی از سمت کارفرما- داشتن ویزای ۴۵۷ یا ۴۸۲
ویزای منطقه‌ای با حمایت کارفرمای متخصص ۴۹۴ موقت

۵ ساله

۴۶۴۰ تایید شده از سمت کارفرما- داشتن مهارت‌های لازم- سن کمتر از ۴۵ سال- مهارت در زبان انگلیسی
ویزای نیروی کار متخصص – مستقل ۱۸۹ دائم ۴۶۴۰ سن زیر ۴۵ سال- حداقل نمره زبان ۶ آیلتس- داشتن تخصص مورد نیاز استرالیا
ویزای نیروی کار متخصص – اسپانسر ایالتی ۱۹۰ دائم ۴۶۴۰ سن زیر ۴۵ سال- حداقل نمره زبان ۶ آیلتس- داشتن تخصص مورد نیاز استرالیا
ویزای نیروی کار متخصص منطقه‌ای ۸۸۷ دائم ۴۶۵ حداقل دو سال اقامت در استرالیا- دارای ویزای اقامت موقت- داشتن حداقل سابقه یک سال کار در مناطق کم جمعیت
نیروی کار متخصص- اسپانسر ایالتی یا فامیلی ۴۹۱ موقت

۵ ساله

۴۶۴۰ سن زیر ۴۵ سال- حداقل نمره زبان ۶ آیلتس- داشتن تخصص مورد نیاز استرالیا
ویزای صاحبین کسب‌وکار با اسپانسر ایالتی ۸۹۲ دائم ۲۸۱۰ داشتن ۲ سال سابقه مالکیت کسب‌وکار در استرالیا- سابقه اقامت یک‌ساله طی دو سال اخیر- داشتن اقامت موقت
ویزای سرمایه‌گذاری با اسپانسر ایالتی ۸۹۳ دائم ۲۸۱۰ متعهد به ادامه فعالیت تجاری یا سرمایه‌گذاری خود در استرالیا- دارای ویزای موقت ۱۶۵
ویزای موقت فعالیت ۴۰۸ موقت

۴ ساله

۴۰۵ ‌ به مقاصد تحقیقاتی یا برای شرکت در رویدادهای خاصی است که توسط استرالیا تایید شده باشد.
ویزای موقت فارغ‌التحصیلی ۴۸۵ موقت

۱۸ ماهه

۱۸۹۵ حضور فارغ‌التحصیل در استرالیا حین ارائه درخواست- سن کمتر از ۵۰ سال- ارائه درخواست حداکثر ۶ ماه پس از فارغ‌التحصیلی- وجود دوره گذرانده شده در لیست CRICOS استرالیا
ویزای کار موقت (روابط بین‌الملل) ۴۰۳ موقت دو تا چهار ساله ۳۵۵ این ویزا به متقاضی اجازه می‌دهد تا تحت شرایط و ضوابط توافق‌نامه دوجانبه بین دولت استرالیا و دولت یک کشور دیگر در استرالیا مشغول به کار شود.

 

ویزای کار موقت (افراد متخصص) ۴۰۰ موقت

۶ ماهه

۴۰۵ داشتن مهارت‌‌های لازم- صرفا انجام کارهایی که بابت آن ویزا صادر شده است.
ویزای اسپانسر کارفرما ۴۸۲ موقت

دو تا چهار ساله

۱۴۵۵ حداقل دو سال سابقه کار مرتبط- داشتن جاب آفر- داشتن مدرک زبان

 

مدارک لازم برای مهاجرت به استرالیا از طریق شغل

همان‌طور که توضیح دادیم، مهاجرت کاری به استرالیا ویزاهای متنوعی دارد که طبیعتا هر کدام شرایط  و مدارک خاصی نیاز دارند. در ادامه به چند مورد از مهم‌ترین مدارک ویزای کاری و مهارتی استرالیا اشاره خواهیم کرد که تقریبا برای انواع ویزاهای مربوطه مورد نیاز است:

 •       پاسپورت معتبر و اطلاعات هویتی
 •       مدرک اثبات وضعیت (تاهل یا تجرد)
 •       ارائه جاب آفر در صورت نیاز
 •       مدرک زبان انگلیسی با حداقل نمره قابل قبول
 •       مدارک تحصیلی و تحقیقاتی
 •       سوابق کاری و لیست مهارت‌ها
 •       گواهی سلامت، بیمه مسافرتی و عدم سوء پیشینه
 •       رسید پرداخت هزینه لازم برای بررسی پرونده مهاجرتی

مراحل اخذ ویزای کاری استرالیا

پس از آشنایی با مدارک لازم برای درخواست ویزای مهاجرت کاری به استرالیا، حالا نوبت آن است تا مروری بر مراحل اخذ این مجوز داشته باشیم. مراحل دریافت مجوز مهاجرت به استرالیا از طریق کار، به‌طورکلی به شرح زیر است:

 1. تعیین واجد شرایط بودن: لیست مشاغل ماهر مربوطه را مورد بررسی قرار دهید و ببینید که آیا حرفه شما در این لیست وجود دارد یا خیر. اگر وجود داشت، باید مهارت‌های خود را ارزیابی کنید و مطمئن شوید که تمام مهارت‌های لازم برای شرکت در طرح مورد نظر را دارید. ناگفته نماند که مهارت زبان انگلیسی هم جزو مهم‌ترین معیارهای امتیازدهی در این برنامه محسوب می‌شود. به یاد داشته باشید که اگر طرح انتخابی شما نیاز به حمایت کارفرما و جاب آفر یا گزینه‌های دیگری داشته باشد، باید آن را هم در اسرع وقت دریافت کنید.
 2. آماده‌سازی فرم EOI یا همان :Express of Interest: برای نشان‌دادن علاقه به کار در استرالیا، یک نمایه آنلاین (فرم EOI) از طریق سیستم SkillSelect بسازید و بعد منتظر دریافت دعوت‌نامه برای ارائه درخواست بمانید.
 3. انتخاب نوع ویزا: پس از ارزیابی وضعیت خود، ویزای کاری مناسب را انتخاب و مدارک مورد نیاز آن را گردآوری و ترجمه کنید.
 4. ارائه درخواست ویزا: در این مرحله باید فرم درخواست ویزای آنلاین را تکمیل کرده و تمام مدارک لازم را به همراه این فرم و رسید هزینه پرداخت‌شده (برای بررسی پرونده) بارگذاری کنید.
 5. معاینه سلامت: در این مرحله نیاز به معاینه پزشکی برای تایید سلامت جسمانی و اخذ ویژگی‌های بیومتریک برای احراز هویت و ثبت اثر انگشت خواهید داشت.
 6. پردازش و بررسی پرونده: حالا باید منتظر بمانید تا پرونده شما به‌دقت بررسی شود تا در صورت اخذ امتیاز مورد نیاز و تایید صلاحیت، ویزای شما صادر شود.
انتخاب مناسب ترین راه برای مهاجرت به استرالیا، باتوجه به شرایط شما

نحوه دریافت جاب آفر استرالیا

جاب آفر یکی از اساسی‌ترین مدارک در برخی ویزاهای مهاجرت کاری استرالیا (ساب کلاس ۱۸۷، ۱۸۶، ۴۸۲، ۴۹۴) محسوب می‌شود. شاید این سوال برای شما هم پیش آمده باشد که چطور می‌توان جاب آفر یا پیشنهاد کاری مورد نیاز خود را پیدا کرد؟ در پاسخ باید بگوییم که ابتدا اگر حین جستجو برای جاب آفر در استرالیا ساکن باشید، این کار به‌مراتب آسان‌تر خواهد بود؛ اما در ایران هم می‌توان جاب آفر مدنظرتان را با جستجو و پیگیری مداوم پیدا کرد، هرچند ممکن است مسیر کمی دشوارتر باشد.

به‌هرحال در ادامه چند راهکار موثر برای یافتن جاب آفر پیشنهاد می‌دهیم تا با کمک آن‌ها بتوانید موقعیت شغلی مورد نظر خود را بیابید:

 •       بررسی وبسایت‌های کاریابی استرالیا: وبسایت‌های معروف و معتبری مانند Seek-job, Jora australia, Career one, Job active  منابع مناسبی هستند که اغلب کارفرمایان استرالیایی برای یافتن نیروی کار موردنیاز خود، در آنجا آگهی استخدام منتشر می‌کنند. شما می‌توانید با بررسی آگهی‌های متناسب با مهارت خود، چند موقعیت شغلی مناسب پیدا کنید و رزومه‌تان را برای کارفرما بفرستید.
 •       لینکدین: این پلتفرم یک بستر مفید و کارآمد برای یافتن پیشنهاد کاری و ارتباط با کمپانی‌های بزرگ و کوچک در سراسر دنیا است. شما می‌توانید از طریق لینکدین با کارفرمایان مورد نظر خود ارتباط برقرار کنید و برای دریافت جاب آفر و ارسال رزومه با آن‌ها وارد مذاکره شوید.
 •       تحصیل در استرالیا: شما می‌توانید پس از فارغ‌التحصیلی از یک موسسه تحصیلی استرالیا، در بازار کار تحقیق و فرصت‌های شغلی مناسبی پیدا کنید.

 

حالا که با روش‌های پیدا کردن جاب آفر آشنا شدید، بهتر است شرایط قبولی جاب آفر را هم بشناسید:

 • مهارت و شغل شما در لیست مشاغل مورد نیاز استرالیا باشد.
 • از مهارت کافی در حوزه مورد درخواست برخوردار باشید.
 •  سوء پیشینه نداشته باشید و بازه سنی شما ۱۸ تا ۴۵ سال باشد.
 • داشتن مهارت زبان انگلیسی و سلامت جسمانی از اهمیت زیادی برخوردار است.
 • کارفرما باید مورد تایید دولت استرالیا باید و شغل مورد درخواست در استرالیا با کمبود نیروی کار مواجه باشد.

 

جدول امتیازبندی ویزای کار استرالیا

سیستم امتیازدهی ویزای مهاجرت کاری به استرالیا چند معیار مختلف دارد که در ادامه دسته‌بندی آن را مشاهده می‌کنید. این معیارها عبارت‌اند از:

 •       سن
 •       مهارت زبان انگلیسی
 •       سابقه کار
 •       مدارک تحصیلی
 •       مهارت‌های همسر و انطباق‌پذیری
امتیاز سن
۲۵ ۱۸ تا ۲۴
۳۰ ۲۵ تا ۳۲
۲۵ ۳۳ تا ۳۹
۱۵ ۴۰ تا ۴۴
امتیاز مهارت زبانی
صفر آیلتس ۶
۱۰ آیلتس ۷
۲۰ آیلتس ۸
۵ تسلط بر زبان‌های دیگر
امتیاز تعداد سال‌ها نوع سابقه کاری
صفر کمتر از ۳ سال  

سابقه کاری مرتبط در خارج از استرالیا (۱۰ سال گذشته)

۵ ۳ تا ۴ سال
۱۰ ۵ تا ۷ سال
۱۵ ۸ تا ۱۰ سال
صفر کمتر از یک سال  

 

سابقه کاری مرتبط در استرالیا طی ۱۰ سال گذشته

۵ ۱ تا ۲ سال
۱۰ ۳ تا ۴ سال
۱۵ ۵ تا ۷ سال
۲۰ ۸ تا ۱۰ سال
امتیاز مقطع تحصیلی + مدرک
۲۰ مدارک ارزیابی‌شده معادل دکترای استرالیا
۱۵ مدارک ارزیابی‌شده معادل لیسانس استرالیا
۱۰ مدارک ارزیابی‌شده معادل فوق دیپلم استرالیا
۱۰ مدارک پایان دوره ارزیابی‌شده مرتبط با تخصص
۵ تحصیل در مناطق کم‌جمعیت استرالیا
۵ تحصیل حداقل در یک مقطع تحصیلی در استرالیا (دیپلم یا مدرک تجاری) از مؤسسات تحصیلی استرالیا
۱۰ مدرک کارشناسی ارشد پژوهش‌محور یا دکتری از مؤسسات تحصیلی استرالیا (حداقل شامل ۲ سال آکادمیک)
امتیاز مهارت‌های همسر و انطباق‌پذیری
۵ امتیاز ویزای ۱۹۰ داشتن اسپانسر ایالتی یا خویشاوندی در استرالیا
۱۵ امتیاز ویزای ۴۹۱
۱۰ امتیاز وضعیت: مجرد
۱۰-۵ امتیاز وضعیت: متاهل/ امتیاز همسر
انتخاب مناسب ترین راه برای مهاجرت به استرالیا، باتوجه به شرایط شما

معرفی لیست مشاغل مورد نیاز استرالیا

از جمله مشاغل مورد نیاز استرالیا برای مهاجرت کاری ایرانیان به شرح زیر است:

مشاغل مورد نیاز عنوان شغل کد ANZSCO
مالی و حسابداری حسابدار مالی ۲۲۱۱۱۱
حسابدار مدیریت ۲۲۱۱۱۲
کمک‌حسابدار ۲۲۱۱۱۱
تولیدی و فنی کارگر خط تولید ۳۹۹۹۹۹
برق‌کار ۳۴۱۱۱۱
جوشکار ۳۲۲۳۱۳
ساخت‌وساز مدیر پروژه ۱۳۳۱۱۱
نقشه‌بردار ۲۳۲۲۱۲
ارزیاب ساخت‌وساز ۳۱۲۱۱۴
پزشکی مددکار اجتماعی ۲۷۲۵۱۱
کاردرمانگر ۲۵۲۴۱۱
دکتر استخوان و مفاصل ۲۵۲۱۱۲
فروش و بازاریابی مدیر امور مشتریان ۲۲۵۲۱۱
مدیر مارکتینگ ۱۳۱۱۱۲
تحلیلگر بازار ۲۲۵۱۱۲
 

فناوری اطلاعات و تکنولوژی

متخصص امنیت شبکه ۲۶۲۱۱۲
مدیر پروژه IT ۱۳۵۱۱۲
برنامه‌نویس ۲۶۱۳۹۹
منابع انسانی مشاور استخدام و جذب نیرو ۲۲۳۱۱۲
مدیر منابع انسانی ۱۳۲۳۱۱
متخصص آموزش و توسعه نیروها ۲۲۳۳۱۱

 

پردرآمدترین مشاغل استرالیا کدامند؟

پرطرفدارترین رشته‌های پزشکی، مهندسی و فنی بیشترین درآمدها را نیز در استرالیا کسب می‌کنند. در ادامه چند مورد از هر رشته را مشاهده می‌کنید:

عنوان شغلی متوسط درآمد ماهانه (به دلار استرالیا)
متخصص قلب و عروق 169.928
متخصص زنان و زایمان 156.007
تخصص روان‌پزشکی 145.653
مهندسی نفت 362.129
مهندسی هوانورد 92.751
مهندس شیمی 106.385
مدیر بازاریابی 146.534
مدیر مالی 122.405
مدیر پروژه 300.000
مدیر ارشد اطلاعات 375.000
طراح فضای سبز 81.131
تکنسین HVAC 117.840

مدرک زبان مورد نیاز برای ویزای کاری و مهارتی استرالیا

یکی از معتبرترین مدارک زبان جهت ارائه درخواست اخذ ویزا و اقدام برای مهاجرت، مدرک زبان آیلتس است که تقریبا از سوی تمام آموزشگاه‌های تحصیلی، شرکت‌ها، دانشگاه‌ها، کارفرمایان خارجی و دیگر مراکز معتبر پذیرفته می‌شود. به همین دلیل، اغلب متقاضیان ایرانی که قصد مهاجرت کاری به استرالیا را دارند، به جای تافل و کمبریج در آزمون آیلتس شرکت می‌کنند.

 

نمره مدرک زبان مورد نیاز برای هر یک از طرح‌های مهاجرتی تا حدودی متفاوت است؛ طبیعتا هرچه نمره شما از حداقل نمره تعیین‌شده بالاتر باشد، شانس بیشتری برای موفقیت در پروسه مهاجرت خواهید داشت. برای ویزاهای ۱۸۹، ۱۹۰ و ۴۹۱ حداقل نمره قابل‌قبول CLB 6 است، در‌حالی‌که برای ویزای ۱۸۸، نمره ۵.۵ هم قابل قبول خواهد بود.

شرایط مهاجرت کاری به استرالیا بدون مدرک زبان

آیا می‌توان بدون مدرک زبان از طریق کار به استرالیا مهاجرت کرد؟ این موضوع کاملا به نوع ویزای انتخابی شما بستگی دارد. یکی از شروط اغلب برنامه‌ها، داشتن مدرک زبان با یک مقدار مشخص به‌عنوان حداقل نمره قابل قبول است. اگر بتوانید نمره خود را تا مقدار مربوطه افزایش دهید، مسلما شانس بیشتری برای قبولی درخواستتان خواهید داشت.

بااین‌حال اگر تمام این موارد الزامی را کنار بگذاریم و واقع‌بینانه به مسئله زبان دقت کنیم، می‌بینیم که در نهایت شما قصد مهاجرت دارید و این یعنی، قرار است در سرزمینی که زبان آن با زبان مادری شما متفاوت است، به زندگی ادامه دهید. به همین دلیل طبیعتا برای رفع نیازهای خود و داشتن تعامل با کارفرما، همکار و همسایگان باید از این مهارت برخوردار باشید تا چالش‌های موجود در مسیر مهاجرتتان کاهش یابد.

 

شرایط سنی مهاجرت به استرالیا از طریق کار

برای مهاجرت کاری به استرالیا باید حداقل ۱۸ سال سن داشته باشید. حداکثر سن برای شرکت در برنامه مهاجرت کاری استرالیا نیز ۴۵ سال است.

هزینه دریافت ویزای کار استرالیا

هزینه ویزای مهاجرت کاری به استرالیا بر اساس نوع آن متفاوت است و معمولا مقداری در بازه ۴۵۰ تا ۳۰۰۰ دلار استرالیا دارد. توجه داشته باشید، علاوه‌بر مبلغی که بابت ارائه درخواست مجوز و بررسی پرونده پرداخت می‌کنید، هزینه‌ای هم صرف ترجمه و امور حقوقی مورد نیاز خواهد شد.

 

تمکن مالی ویزای کار استرالیا

استرالیا طیف گسترده و متنوعی از ویزاها را برای مهاجرت کاری متقاضیان در نظر گرفته است. برخی از این مجوزها نیازی به تمکن مالی ندارند، اما برخی هم مانند ساب کلاس ۱۸۶، ۱۹۱ یا ۱۸۷ نیاز به گواهی اثبات تمکن مالی (به مبلغ ۵۳  هزار دلار) دارند. حتی برای دریافت ساب کلاس ۸۵۸ نیز باید تمکن مالی خود را (به مبلغ ۱۶۲ دلار) اثبات کنید. به‌دلیل تنوع بالای ویزاهای کاری و شرایط مختلف هر یک از آن‌ها، پیشنهاد می‌کنیم که حین انتخاب ویزای خود از مشاوره رایگان موسسه سلکت ویزا استفاده کنید تا اطلاعات دقیقی در مورد میزان تمکن مالی، نمره مدرک زبان و سایر شرایط ویزای انتخابی به دست آورید.

 

مدت زمان صدور ویزای کار استرالیا

مدت‌زمان پردازش و صدور ویزای کار معمولا بین یک تا دو سال زمان می‌برد؛ اما این مدت زمان هم تضمینی نیست و صدور ویزا براساس شرایط پرونده شما متغیر خواهد بود.

 

مدت زمان اعتبار ویزای کار استرالیا

اغلب ویزاهای کاری موقت معمولا بین ۲ تا ۵ سال اعتبار دارند و مدل ویزای دائم هم از این بابت محدودیتی ندارد. اعتبار ویزای دائم تا زمانی است که از نظر قانونی، صلاحیت اقامت در استرالیا را داشته باشید.

 

شرایط تمدید ویزای کار استرالیا

برخی از ویزاهای مهاجرت کاری به استرالیا قابلیت تمدید ندارند و باید در آستانه‌ی زمان اتمام اعتبار آن،  نسبت به دریافت ویزای اقامت دائم اقدام کنید.

دلایل ریجکت شدن ویزای کار استرالیا

از جمله رایج‌ترین دلایل ریجکت‌ شدن درخواست اخذ ویزای کاری استرالیا می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 •       داشتن سوء پیشینه
 •       ارائه مدرک جعلی و منقضی
 •       عدم ارسال کامل مدارک و داشتن کم‌و‌کاستی در پرونده
 •       ارسال پاسپورت نامعتبر یا منقضی‌شده
 •       عدم توانایی در قانع‌کردن افسر مهاجرتی از هدف خود برای کار در استرالیا

 

اقدامات لازم جهت رفع ریجکتی ویزای کار استرالیا

اگر به هر دلیلی ویزای شما ریجکت شود، می‌توانید با یک وکیل مهاجرتی ماهر دراین‌باره مشورت کنید و با ارائه درخواست خود در قالب نامه به سازمان ذی‌ربط، از آن‌ها بخواهید پرونده شما را بار دیگر مورد بررسی قرار دهد.

مشاوره رایگان با موسسه سلکت ویزا برای مهاجرت کاری به استرالیا

در این مطلب به بررسی شرایط مهاجرت کاری به استرالیا پرداختیم و دریافتیم که می‌توان با داشتن یکی از ویزاهای ۱۸۶، ۱۸۷، ۱۸۹، ۴۹۱‌، ۱۹۰ یا موارد ذکر شده دیگر، جهت اشتغال موقت یا دائم به این سرزمین مهاجرت کرد. حالا شما به‌خوبی می‌دانید که برای هر یک از ویزاهای کاری چه شرایط و مدارکی لازم دارید و چگونه باید برای دریافت آن اقدام کنید. 

اگر همچنان نیاز به مشاوره تخصصی در این حوزه دارید و می‌خواهید پروسه مهاجرت خود را با نظارت یک وکیل مهاجرتی کاربلد و خوش‌سابقه پیش ببرید، می‌توانید از خدمات مجموعه سلکت ویزا در این زمینه بهره‌مند شوید. بدون شک رضایت شما عزیزان باارزش‌ترین دارایی ما است و همواره در تلاش هستیم تا لذت یک مهاجرت فوری و بی‌دردسر را برای شما به ارمغان آوریم. اگر قصد کسب اطلاعات بیشتر و بهره‌مندی از مشاوره تخصصی تیم مهاجرتی سلکت ویزا را دارید، همین حالا می‌توانید از طریق راه‌های ارتباطی موجود در سایت با کارشناسان ما تماس بگیرید و درخواست خود را مطرح کنید.

 

سوالات متداول

باید شرایط خود را ارزیابی کنید و متناسب با وضعیتی که دارید، تصمیم بگیرید که مهاجرت با کدام ویزا برایتان مناسب‌تر است. ناگفته نماند که در سال‌های اخیر ویزاهای نیروی کار متخصص (۱۸۹، ۱۹۰ و ۴۹۱) از استقبال بیشتری بین ایرانیان برخوردار بوده‌اند.

هر چه نمره مدرک زبان شما بالاتر باشد، شانس بیشتری برای پذیرش درخواستتان خواهید داشت؛ بااین‌حال حداقل نمره آیلتس قابل‌قبول برای اخذ ویزای کاری CLB 6 است.

بله؛ یکی از معیارهای سیستم امتیازدهی ویزای کار استرالیا داشتن تحصیلات عالی است و اگر فاقد مدرک دانشگاهی باشید، از عمده امتیاز این بخش محروم می‌شوید و شانس شما برای پذیرش، در مقایسه با سایر متقاضیان کاهش پیدا خواهد کرد.

همین حالا برای مشاوره رایگان اقدام کنید...

پرسش و پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

*

رزرو مشاوره آنلاین