مهاجرت به استرالیا از طریق ازدواج
خانه / دسته‌بندی نشده / مهاجرت به استرالیا از طریق ازدواج

مهاجرت به استرالیا از طریق ازدواج

مهاجرت به استرالیا از طریق ویزای ازدواج 2018 پس از گرفتن وکیل مهاجرت برای اخذ اقامت استرالیا امکان پذیر است؟ آیا می دانید برای مهاجرت به استرالیا از طریق ازدواج و همچنین در خصوص ازدواج در استرالیا چه مدارکی لازم است؟ آیا می دانید برای مهاجرت به استرالیا از طریق ازدواج به مدرک زبان انگلیسی نیاز دارید یا خیر؟ آیا روش های اقدام برای مهاجرت به استرالیا از طریق مهاجرت به استرالیا از طریق ازدواج متفاوت است؟

در این مقاله سعی بر آن است شما را با یکی از بهترین روش های مهاجرت به استرالیا آشنا سازیم. این روش مهاجرت از طریق ویزای نامزدی یا ازدواج است. در ادامه مقاله اطلاعات کلی در باب این نوع ویزا در اختیار شما عزیزان قرار خواهیم داد . ویزای ازدواج استرالیا یکی از روش های مهاجرت به استرالیا می‌باشد که که می‌توانید در مقاله آن شرایط آن را مطالعه کنید

 

مهاجرت به استرالیا از طریق ازدواج

ویزای ازدواج و نامزدی استرالیا یکی از راه های مهاجرتی می باشد ، اگر شخصی با فردی که تابعیت این کشور را دارد ازدواج کند ، می تواند با طی کردن مراحل قانونی که در متون زیر به آنها پرداخته ایم به استرالیا مهاجرت نماید و اقامت این کشور را به دست آورد. همانطور که گفته شد یکی از طرق مهاجرت به سایر کشورها این می باشد که با ویزای ازدواج برای این کار اقدام نمود و کشور استرالیا نیز از این قاعده مستثنی نیست و به شما این اجازه را می دهد که با ازدواج با جنس مخالف و یا هم جنس شهروند استرالیایی ویزای این کشور را دریافت نمایید.

پس از گذراندن یک بازه ی زمانی از این رابطه و یا متولد شدن فرزندی در این رابطه به شما اقامت دائم استرالیا داده می شود. این امکان از طرف دولت استرالیا برای متقاضی فراهم است که به طور موقت از طریق کسی که شهروند استرالیا می باشد و یا اقامت استرالیا کشور را دارد و یا از شهروندان نیوزلند است که شرایط لازم را داراست و فرد قصد ازدواج با او را دارد وارد کشور استرالیا شود.

 

انواع ویزای ازدواج (partner visa) استرالیا

 1. ویزای نامزدی prospective marriage visa ، در صورتی که قصد ازدواج داشته باشند.
 2. ویزای ازدواج partner visa ، اگر ازدواج کرده باشند.
 3.  ویزای شریک partner visa ، اگر دو نفر با هم زندگی می کنند.

اگر بخواهید برای partner visa اقدام کنید شما می بایست به واسطه ی فردی که شهروند استرالیاست و یا گاهی اوقات حتی از طرف پدر و مادرش و یا قیم مالی او حمایت شوید.

نکته ی دیگر اینکه یک سری معاینات پزشکی لازم است انجام شود تا مشخص شود فرد از لحاظ جسمی و شخصیتی در سلامت کامل به سر می برد. هم چنین اگر فرد متقاضی مهاجرت به استرالیا از طریق ویزای ازدواج که شرایط خاصی نیز برای آن ها وجود دارد. به طور کلی اخذ تابعیت استرالیا از طریق ازدواج شرایط خاص خود را داراست .

 

مراحل اخذ اقامت از طریق ویزای ازدواج استرالیا

در صورتیکه از خارج از کشور استرالیا اقدام می کنید، سه مرحله را باید طی کنید:

مرحله اول

درخواست ویزای موقت prospective marriage visa (قصد ازدواج) داده می شود که باید شرایط زیر وجود داشته باشد:

طرح و برنامه ازدواج از طرف شریک استرالیایی ارائه شود.

برای prospective marriage visa باید درخواست داد که می توان از طریق اینترنت و یا با مراجعه به سفارت انجام داد.

مرحله دوم

در این مرحله شخص با ویزای نامزدی به کشور استرالیا می رود. ویزا prospective marriage visa برای تنها یک بار اعطا می گردد. پس از اینکه شخص متقاضی با این ویزا وارد استرالیا شد به مدت اعتبار ویزا زمان دارد تا با پارتنر استرالیایی اش ازدواج کند، سپس می تواند در خواست ویزای(partner subclass 820) کند و به طور موقت در این کشور مقیم شود.

مرحله سوم

در این مرحله دو سال پس از درخواست ویزای (partner subclass 820) در صورتی که شرط زیر وجود داشته باشد، می توان برای ویزای اقامت دائم استرالیا اقدام نمود و این به صورتی است که رابطه شخص با شریک استرالیایی قطع نشده باشد و سپس می توان برای اقامت دائم یعنی ویزای partner residence اقدام نمود که این نوع ویزا دائم می باشد.

 

ازدواج استرالیا

 

روش دوم از این حالت برای ویزای ازدواج را در ادامه توضیح می دهیم

این بخش ۲ مرحله دارد:

مرحله اول

یک ویزای ازدواج استرالیا موقت partner(provisional) subclass 309 وجود دارد که می توانید برای آن درخواست نمایید.

Partner provisional نیز ویزایی می باشد که شخص به طور موقت وارد استرالیا می شود تا اینکه تصمیم به درخواست ویزای اقامت دائم بگیرد.

باید برای درخواست این ویزا شرایط زیر وجود داشته باشد:

 1.  پارتنر استرالیایی و فرد متقاضی قانونا با هم ازدواج کرده باشند.
 2.  قبل از اینکه فرد متقاضی برای ویزا درخواستی داده باشد، ایشان و پارتنر استرالیایی تصمیم ازدواج داشته اند.
 3. حداقل یک سال قبل از درخواست برای این ویزا رابطه بین فرد متقاضی و پارتنر استرالیایی شکل گرفته باشد.

مرحله دوم

بعد از اینکه ۲ سال از درخواست ویزای موقت قبلی یعنی (partner subclass 309) گذشت و اگر هنوز رابطه ادامه داشته باشد می توان درخواست ویزای اقامت دائم نمود.

دوستان عزیز در نظر داشته باشید مراحلی که در بالا توضیح داده شد برای متقاضیانی است که از خارج از خاک استرالیا برای این ویزا اقدام کرده اند. در صورتیکه فرد از داخل استرالیا اقدام کند باید مراحل زیر را طی کند:

در این مرحله فرد می بایست برای ویزای (partner provisional) (sub class 820) در خواست دهد، البته در صورتیکه شرایط زیر را داشته باشد:

 1.  ازدواج قانونی بین شخص درخواست دهنده و پارتنر استرالیایی ایشان صورت گرفته باشد.
 2.  بین فرد متقاضی و پارتنر استرالیایی اش حداقل یکسال قبل از درخواست ویزا رابطه ای شکل گرفته باشد.

ما در این مقاله سعی بر آن داشتیم تا شما را با شرایط مهاجرت به استرالیا از طریق ازدواج و شرایط ازدواج در استرالیا و شرایط اخذ اقامت استرالیا آشنا سازیم.

 

اخذ اقامت استرالیا از طریق ویزای ازدواج استرالیا

اخذ اقامت استرالیا از طریق ویزای ازدواج استرالیا
اخذ اقامت استرالیا از طریق ویزای ازدواج در سال 2018 امکان پذیر است؟ آیا درباره اخذ اقامت استرالیا و مهاجرت به استرالیا از طریق ازدواج اطلاع دارید؟ شرایط 2018 اخذ اقامت استرالیا از طریق ازدواج چیست؟ آیا با قوانین جدید اخذ اقامت استرالیا از طریق ازدواج آشنایی دارید؟ چگونگی گرفتن پاسپورت استرالیایی از راه اخذ اقامت استرالیا و یا مهاجرت به استرالیا از طریق ازدواج را می دانید؟ آیا در مورد ویزای نامزدی برای کشور استرالیا اطلاعات دارید؟

در صورتی که شما عزیزان تمایل به کسب اطلاعات درباره اخذ اقامت استرالیا از طریق ازدواج دارید می توانید برای یافتن پاسخ سوالات خود در ارتباط با اخذ اقامت استرالیا از طریق ازدواج با این مقاله همراه بوده و پاسخ سوالات خود را جویا شوید. در این مقاله تلاش شده است به برخی از سوالات مهم و کلیدی شما عزیزان درباره اخذ اقامت استرالیا از طریق ازدواج پرداخته شود و اطلاعات مناسبی در این باب در اختیار شما عزیزان قرار گیرد.

گروه ویزاهای ازدواج به یک متقاضی اجازه ی ورود به خاک استرالیا و اقامت دائم در استرالیا را می دهد.

 

متقاضی این دسته از ویزا باید یکی از شرایط زیر را داشته باشد:

همسر و یا شوهر یک تبعه ی استرالیا، مقیم دائم استرالیا، و یا شهروند نیوزیلند.

شریک زندگی (de facto partners) یک تبعه ی استرالیا، مقیم دائم استرالیا، و یا شهروند نیوزیلند

نامزد یک تبعه ی استرالیا، مقیم دائم استرالیا، و یا شهروند نیوزیلند

به طور کلی کسانی که برای ویزای ازدواج اقدام می کنند در ابتدا به آنها اقامت موقت تعلق می گیرد. پس از اقامت موقت در صورتی که شخص واجد شرایط باشد و در رابطه ای طولانی مدت با همسر و یا شریک زندگیش باشد، ممکن است اقامت دائم دریافت نماید.

این موضوع به این معنا می باشد که کسانی که برای ویزای ازدواج اقدام می کنند از ابتدای امر نمی توانند اقامت دائم را دریافت نمایند و باید شرایطشان بررسی شود.

به طور کلی طبق قوانین استرالیا ویزای ازدواج به دو دسته ی اصلی تقسیم می شود و اینکه شما برای کدام نوع ویزا اقدام می نمایید به نوع رابطه ای که در آن هستید بستگی دارد:

ویزای نامزدی یا ازدواج در آینده (Prospective Marriage)
ویزای شریک زندگی (Partner Visa)

 

در زیر انواع روابط و ویزای مرتبط با آن لیست شده است:

 • نامزدی – ویزای نامزدی استرالیا (Prospective Marriage)
 • ازدواج ( زن و شوهر) – ویزای شریک زندگی استرالیا (Partner Visa)
 • شریک زندگی (شامل رابطه ی ۲ همجنس) – ویزای شریک زندگی استرالیا (Partner Visa)

لازم به ذکر می باشد که ویزای نامزدی تنها قابلیت درخواست و اعطا در خارج از خاک استرالیا را دارد.

در صورتی که شخص بخواهد برای ویزای نوع ازدواج اقدام نماید می بایست همسر، شوهر، نامزد و یا شریک زندگی شخص، یک تبعه ی استرالیا، مقیم دائم استرالیا، و یا شهروند نیوزیلند بوده و اسپانسر و ضامن شخص متقاضی بشود. همچنین متقاضی باید شرایط سلامت و رفتاری (عدم سوء پیشینه) را براساس قوانین استرالیا دارا باشد.

 

ازدواج در استرالیا

 

اخذ اقامت استرالیا از طریق ازدواج، خارج از خاک استرالیا:

در صورتی که خارج از خاک استرالیا هستید و می خواهید برای ویزای ازدواج اقدام کنید براساس نوع ارتباطتان به ۲ روش می توانید اقدام نمایید.

روش ۳ مرحله ای:

ویزای موقت – برای ازدواج با نامزدتان برنامه ریزی کنید، سپس برای ویزای زیر کلاس ۳۰۰ درخواست دهید.

ویزای موقت – پس از دریافت ویزای زیرکلاس ۳۰۰ به استرالیا وارد شوید، در مدت زمانی که ویزا تاریخ اعتبار دارد با نامزدتان ازدواج نمایید، سپس برای ماندن در استرالیا برای ویزای زیرکلاس ۸۲۰ درخواست دهید.

ویزای دائم – ۲ سال پس از درخواست ویزای زیرکلاس ۸۲۰، در صورتی که همچنان در رابطه با همسرتان هستید برای ویزای ۸۰۱ اقدام نمایید.

روش ۲ مرحله ای:

ویزای موقت – زیرکلاس ۳۰۹ (Partner provisional)

در صورتی که شما و همسر استرالیاییتان بصورت قانونی ازدواج کرده اید و یا اگر قصد ازدواج دارید پیش از اینکه در مورد ویزایتان تصمیم گیری شود، یا اگر در رابطه ای مشترک به مدت ۱۲ ماه کامل پیش از درخواست ویزا بوده اید، می توانید برای ویزای ۳۰۹ استرالیا اقدام نمایید.

ویزای دائم – زیرکلاس ۱۰۰ (Partner migrant)

2سال پس از اقدام برای ویزای ۳۰۹ در صورتی که همچنان ازدواجتان برقرار است و با همسرتان در رابطه هستید می توانید برای ویزای زیر کلاس ۱۰۰ اقدام نمایید.

 

اخذ اقامت استرالیا از طریق ازدواج، در خاک استرالیا:

در صورتی که در داخل خاک استرالیا هستید و می خواهید برای ویزای ازدواج اقدام کنید براساس روش زیر می توانید اقدام نمایید.

روش ۲ مرحله ای:

ویزای موقت – ویزای زیرکلاس ۸۲۰ (Partner provisional) در صورتی که شما و همسر استرالیاییتان بصورت قانونی ازدواج کرده اید، و یا اگر در رابطه ای مشترک به مدت ۱۲ ماه کامل پیش از درخواست ویزا بوده اید، و اگر تمامی کسانی که در ویزای شما هستند در زمان درخواست ویزا در استرالیا هستند، می توانید درخواست ویزای ۸۲۰ را بدهید.

ویزای دائم – ۲ سال پس از درخواست ویزای زیرکلاس ۸۲۰، در صورتی که همچنان در رابطه با همسرتان هستید برای ویزای ۸۰۱ اقدام نمایید.

 

جمع بندی:

همانطور که در مقاله اخذ اقامت استرالیا از طریق ازدواج مطالعه نمودید ذکر گردید، یکی از راه های اصلی مهاجرت روش مهاجرت به استرالیا از طریق ازدواج می باشد و در صورتی که واجد شرایط مذکور باشید می تواند برای اخذ اقامت استرالیا از طریق ازدواج اقدام نمایید. در این روش اخذ اقامت استرالیا از طریق ازدواج کسانی که همسر، شریک زندگی و یا نامزد یک تبعه ی استرالیا، مقیم دائم استرالیا و یا شهروند نیوزیلند باشند واجد شرایط اخذ اقامت استرالیا از طریق ازدواج خواهند بود.

به طور کلی در این مقاله تلاش شد درباره اخذ اقامت استرالیا از طریق ازدواج، شرایط اخذ اقامت استرالیا از طریق ازدواج، نکات اخذ اقامت استرالیا از طریق ازدواج، مهاجرت به استرالیا و سایر موارد اطلاعاتی در اختیار شما عزیزان قرار داده شود.

جهت دریافت مشاوره رایگان ویزاهای تخصصی هیمن حالا ثبت نام کن

مطالب مرتبط

1402/03/08

حداقل حقوق در استرالیا؛ عوامل تاثیر گذار بر آن

بسیاری از افراد قصد دارند برای رسیدن به زندگی بهتر از طریق مسیرهای مختلف به کشورهای خارجی مهاجرت کنند. یکی از مقاصدی که وضعیت بسیار مناسبی از تمامی...

ادامه مطلب

1402/02/08

مهاجرت کابینت ساز به استرالیا

مهاجرت کابینت ساز به استرالیا از آن دسته از تخصص‌هایی به حساب می‌آید که بسیار راحت‌تر از رشته مهندسی مانند مکانیک، معماری و امثال آنها است. شاید از...

ادامه مطلب

1402/02/08

بیمه عمر در استرالیا

زمانی که قصد ادامه زندگی در کشوری جدید را دارید، بدون شک می‌دانید که میان برخی از مفاهیم و امور کلی در ایران و مقصد مدنظرتان تفاوت‌هایی وجود...

ادامه مطلب

بدون نظر

نظر دهید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

*

رزرو مشاوره آنلاین