نامهای مورد علاقه ایرانیان مقیم استرالیا
خانه / زندگی در استرالیا / نام‌های مورد علاقه ایرانیان مقیم استرالیا

نام‌های مورد علاقه ایرانیان مقیم استرالیا

نسل جدید مهاجرین ایرانی در استرالیا در بازه سنی هستند که عموما بعد از مهاجرت و مقیم شدن در این کشور اقدام به بچه دار شدن می کنند. نسل دوم مهاجرین ایرانی در استرالیا شکل گرفته و روز به روز جامعه بزرگتری را در بر می گیرد.

یکی از جذاب ترین دغدغه هایی که والدین قبل از به دنیا آمدن فرزند ایرانی – استرالیایی خود دارند، انتخاب نام اوست. به هرحال فرزند متولد شده، در استرالیا بزرگ خواهد شد، مدرسه خواهد رفت و در نهایت مسیر زندگی او با هویتی استرالیایی و غربی شکل خواهد گرفت. تعداد زیادی از این بچه ها حتی در ارتباط برقرار کردن به زبان فارسی نیز مشکل دارند. در قوانین ثبت گواهی تولد استرالیا، محدودیت خاصی در زمینه نامهای انتخابی وجود ندارد و با توجه به چند فرهنگی بودن این کشور و احترام به نظر اقلیتهای فرهنگی، امکان انتخاب همه نامهای ایرانی برای فرزند برقرار است.

تعداد زیادی از والدین ترجیح می دهند که از نامهای ایرانی که مشابه غربی دارند و یا از نظر آوایی و تلفظ به طریقی هستند که خاص و عجیب جلوه داده نشوند، استفاده کنند.

انتخاب مناسب‌ترین راه برای مهاجرت به استرالیا، با توجه به شرایط شما

سفارت ایران در استرالیا لیستی از محبوب ترین نامهایی که ایرانیان برای فرزندان خود انتخاب می کنند را منتشر کرده است که با نگاه اجمالی متوجه می شویم که مهمترین دغدغه در انتخاب نام ،‌همان مورد اشاره شده در بالاست:

برای دختران:

سارا – حنا  – آریانا – ملودی – لیانا

برای پسران:

رایان – دانیال – آدرین – سام – کیان

تولد فرزند هنگام اقدام اخذ ویزای مهاجرت به استرالیا

اگر هر دو والدین واجد شرایط اخذ ویزای استرالیا باشند و ویزای خود را دریافت نمایند، به طور قانونی فرزند همان نوع ویزا را دریافت خواهد کرد. هنگامی که کودک متولد می شود، نیازی نیست والدین درخواست ویزا کنند، اما باید با اداره مهاجرت و سفارت استرالیا تماس گرفته تا یک ویزا به پاسپورت کودک الصاق شود. این کار هزینه کم یا بدون هزینه می باشد. این امر در مورد انواع ویزا، به عنوان مثال، ویزای کار موقت و یا ویزای دانشجویی است.

همانگونه که پیش از این ذکر شد اگر والدین ویزا اقامت دائم دریافت کنند، کودک هم ویزای اقامت دائم را دریافت خواهد کرد. اگر کودکی در خارج از استرالیا متولد شود و حداقل یکی از والدین او یک شهروند استرالیایی محسوب شود، و این والد به طور قانونی حداقل ۲ سال قبل از درخواست تابعیت کودک خود در استرالیا حضور داشته است، کودک واجد شرایط شهروندی استرالیا می باشد.

انتخاب مناسب‌ترین راه برای مهاجرت به استرالیا، با توجه به شرایط شما

مطالب مرتبط

1402/03/08

حداقل حقوق در استرالیا؛ عوامل تاثیر گذار بر آن

بسیاری از افراد قصد دارند برای رسیدن به زندگی بهتر از طریق مسیرهای مختلف به کشورهای خارجی مهاجرت کنند. یکی از مقاصدی که وضعیت بسیار مناسبی از تمامی...

ادامه مطلب

1402/02/08

مهاجرت کابینت ساز به استرالیا

مهاجرت کابینت ساز به استرالیا از آن دسته از تخصص‌هایی به حساب می‌آید که بسیار راحت‌تر از رشته مهندسی مانند مکانیک، معماری و امثال آنها است. شاید از...

ادامه مطلب

1402/02/08

بیمه عمر در استرالیا

زمانی که قصد ادامه زندگی در کشوری جدید را دارید، بدون شک می‌دانید که میان برخی از مفاهیم و امور کلی در ایران و مقصد مدنظرتان تفاوت‌هایی وجود...

ادامه مطلب

بدون نظر

نظر دهید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

*

رزرو مشاوره آنلاین