آپدیت جدید آزمون PTE و تاثیر آن بر مهاجرت
خانه / دسته‌بندی نشده / آپدیت جدید آزمون PTE و تاثیر آن بر مهاجرت

آپدیت جدید آزمون PTE و تاثیر آن بر مهاجرت

سازمان پیرسون از آپدیت جدید معادل سازی نمرات خود نسبت به آزمون آیلتس خبر داده است. باید بگوییم که این موضوع و آپدیت به تایید اداره مهاجرت استرالیا نرسیده و تصمیم گیری برای چگونگی اجرای آن انجام نشده است و باید صبر کنیم تا ببینیم اداره مهاجرت استرالیا در این باره چه تصمیمی خواهد گرفت. براساس تحلیلی که سازمان پیرسون در مورد سطح بندی آزمون PTE در اختیار متقاضیان قرار داده است باید برای شما عزیزان مقاله ای را ارائه دهیم. تحلیل پیرسون براساس آمار و داده هایی است که به دست می آورد.

 

اما داستان تحلیل پیرسون برای آزمون PTE چیست ؟

پیرسون در تحلیل هایی برای نمرات خود معادل سازی هایی را قرار میداده است به این صورت که یک فرد با نمره آیلتس 7 در چه سطحی از PTE قرار دارد و یا نمرات دیگر و سطح بندی های دیگر که در پایین برای شما ذکر کرده ایم

مقایسه آزمون PTE با آزمون ielts

حالا مشاهاهده می کنید فردی با کسب نمره PTE65 امتیاز معادل آیلتس 7 کسب می کند و یا PTE79 امتیاز معادل آیلتس 8 دریافت می کند و PTE50معادل آیلتس 6 امتیاز دریافت می کنند و موارد دیگر نیز مشخص است که این معادل سازی ها براساس نتایج کسب شده توسط افراد متفاوت در آزمون های مختلف کسب شده است و این سازمان براساس همین داده ها این نتیجه را گرفته است.

جهت دریافت مشاوره رایگان ویزاهای تخصصی هیمن حالا ثبت نام کن

 

حالا سازمان پیرسون در آپدیت جدید که در تاریخ 12/2/2020  در وب سایت خود منتشر کرده است این سطح بندی نمرات را تغییر داده است. اما این تغییرات به چه صورتی می باشد ؟

باید بگوییم برای برخی از متقاضیان مهاجرت شرایط بهتر شده است به این صورت که برخی از دوستان نیاز به کسب نمره آیلتس 4/5  داشته اند که معادل آن PTE 30 بوده است که حالا شرایط بسیار راحت شده است و باید نمره PTE23 را کسب کنند و از آن طرف بسیاری از متقاضیان که نفر همراه بوده اند و یا حتی برخی از نفرات اصلی که داری کدشغلی با امتیاز کم هستند نیاز به کسب امتیاز پایین در زبان بوده اند می توانستند با آیلتس 6 و یا معادل آن PTE50 امتیاز خود را بدست آورند که این افراد هم شرایط بهتری کسب کرده اند چرا که در آپدیت جدید PTE50 به PTE46 تغییر پیدا کرده است. خوب با این نتیجه تا به اینجای کار شرایط برای این افراد مناسب و بهتر شده است اما باید ببینیم دیگر دوستان چه شرایطی را دارند. آیلتس 7که تغییر زیادی را نکرده است و از PTE65 به PTE66 تغییر کرده است که به ضرر برخی از دوستان شده است که بصورت بسیار لب مرزی نمره گرفته اند یعنی آیتمی را کمتر از 66 دریافت کرده باشند و این افراد نیاز دارند تا دوباره آزمون دهند. اما مشکل اصلی برای آن دسته از دوستانی می باشد که نیاز به کسب آیلتس 8 و یا معادل آن PTE79 هستند که در آپدیت جدید باید PTE84 دریافت کنند که کار را سخت کرده است.

 

سیستم امتیاز بندی اداره مهاجرت استرالیا در زبان انگلیسی

در سیستم امتیاز بندی اداره مهاجرت استرالیا شما نیاز بر این دارید تا از طریق آیتم های مختلفی امتیاز کسب کنید تا شرایط خود را درب جدول بهبود ببخشید یکی از این آیتم ها نمره زبان می باشد که براساس سطح زبان شما امتیازی را به شما می دهند که این سطح بندی ها براساس تایید وزیر مهاجرت استرالیا می باشد و چند سالی است که براساس آن پیش می روند و ما در صفحه با عنوان زبان انگلیسی برای مهاجرت به استرالیا به صورت کامل برای شما دوستان توضیح داده ایم اما اگر بخواهیم به صورت خلاصه بگوییم 3 سطح اصلی وجود دارد که در امتیازات بسیار تاثیر گذار می باشد که شامل موارد زیر می باشد:

  • آیلتس 6 معادل PTE 50 که صفر امتیاز دارد
  • آیلتس 7 معادل PTE 65 که 10 امیتاز دارد
  • آیلتس 8 معادل PTE 79 که 20 امتیاز دارد

که آیتم اول برای تمامی متقاضیان که ویزای کار استرالیا را می خواهند اجباری می بتشد.

اگر قرار بر این باشد که اداره مهاجرت استرالیا با آپدیت سازمان پیرسون موافقت کند که به احتمال زیاد این اتفاق می افتد بیشترین ضرر را متقاضیانی می کنند که دارای PTE 79 هستند و آیتمی را کمتر از 84 دارند و اگر قرار براین باشد که اداره مهاجرت استرالیا با این آپدیت موافقت کند و شما مجبور به بروزرسانی EOI خود کنید شما 10 امتیاز را از دست می دهید. اما در این حالت دو دسته از دوستان وجود خواهند داشت براساس آمارها 80% از دوستان این 10 امتیاز را از دست می دهند یعنی PTE 84 را ندارند و 20% از دوستان که بسیار خوش شانس هستند تمام آیتم های خود را بالای 84 دریافت کرده اند.

در این بین اگر شما جزء این دسته هستید که می توانید 84 کسب کنید و یا 84 را دارید شانس بسیاری بالایی در دریافت ویزا خواهید داشت چرا که رقبای شما بسیار کاهش پیدا می کند. و اگر هم جزء آن 80% هستید نباید خودتان را ببازید چرا که بسیاری شرایط شما را دارند و این اتفاق فقط برای شما ایجاد نشده است.

 

سایت پیرسون به عنوان مسئول امتحانات زبان PTE خبر از آپدیت کردن معادل سازی نمرات خود نسبت به آیلتس را داده است و باید بگوییم در حال حاضر هیچ واکنشی از جانب اداره مهاجرت دیده نشده است و در حال حاضر روال امتیازات مانند سابق می باشد.

 

تغییراتی که شاید برای ممتقاضیان مهاجرت مورد توجه باشد به شرح زیر است :

  • معادل ۴.۵ آیلتس از ۳۰ به ۲۳ کاهش پیدا کرده است.
  • معادل ۶ آیلتس از ۵۰ با ۴۶ کاهش پیدا کرده است.
  • معادل ۷ آیلتس از ۶۵ به ۶۶ افزایش پیدا کرده است.
  • معادل ۸ آیلتس از ۷۹ به ۸۴ افزایش پیدا کرده است.

البته این تغییرات هنوز مورد تایید اداره مهاجرت قرار نگرفته است و جهت اعلام این تغییرات باید منتظر اعلام نظر اداره مهاجرت باشیم اما در صورتیکه این تغییرات توسط اداره مهاجرت نیز مورد تایید قرار بگیرد باید تحلیل مشخصی از اتفاقات محتمل داشته باشیم.

بسیار محتمل است که در صورت تایید این امر توسط اداره مهاجرت ، کلیه eoi هایی که به مرحله دعوتنامه نرسیده اند مورد تاثیر قرار بگیرند.

این خبر بدی برای عزیزانی که نمرات بین ۷۹ تا ۸۴ دارند خواهد بود که باعث میشود امتیاز ای او آی آنها ۱۰ امتیاز کمتر محاسبه شود !!

البته این نکته را باید مدنظر قرار داد که سطح کلی امتیازات مطمئننا به طرز قابل توجهی کاهش خواهد داشت و افراد زیادی که دارای امتیازات ۸۵ به بالا بوده اند و  عموما با استفاده از نمره زبان بالای ۷۹ به این امتیازات رسیده اند  ، از صف امتیازات بالای ۸۵ خارج خواهند شد.

در هر تغییری افرادی متضرر و افرادی متنفع خواهند شد.

از نظر نگارنده، این تغییر میتواند در صورت تایید اداره مهاجرت استرالیا در میان مدت به یکپارچگی سیستم اسکیل ورکر کمک کند.

 

مقاله سازمان پیرسون در این خصوص که در وبسایت خود قرار داده است.

Today we have published the latest concordance report from the PTE Academic Standards and Measurement team. Like other language test providers, the PTE team undertakes periodic reviews of its score concordance with other tests.

The concordance research only compares PTE Academic and IELTS Academic tests. The alignment of PTE Academic to TOEFL and the industry-standard used to describe language prociency, the Common European Framework of Reference for Languages (CEFR), has not changed. The original concordance table between PTE Academic and IELTS Academic test scores was based on a linking study conducted in 2009 (published 2011). Following the recent research study, using data collected over several years, the concordance table has been updated. The research involved collecting score data from candidates who each undertook PTE Academic and IELTS Academic tests within a short time period. Test takers were generally representative of PTE Academic test takers in terms of gender, age, primary language, and country of citizenship. PTE Academic remains the most accurate and reliable test of academic English. There have been no changes to the construct and scoring of PTE Academic.

What has changed

In the mid-range, where the test is typically used for academic admissions purposes, the updated concordant scores have been minimally adjusted. At IELTS 7.5 and above, the concordant PTE Academic scores, while in the same range, are at some points higher on the scale. At IELTS 6.5 and below the concordant PTE Academic scores, while in the same range, are at some points lower on the scale. For more information on PTE Academic and our research, please contact your Pearson PTE Academic representative or email us at pteareco@pearson.com

جهت دریافت مشاوره رایگان ویزاهای تخصصی هیمن حالا ثبت نام کن

مطالب مرتبط

1402/03/08

حداقل حقوق در استرالیا؛ عوامل تاثیر گذار بر آن

بسیاری از افراد قصد دارند برای رسیدن به زندگی بهتر از طریق مسیرهای مختلف به کشورهای خارجی مهاجرت کنند. یکی از مقاصدی که وضعیت بسیار مناسبی از تمامی...

ادامه مطلب

1402/02/08

مهاجرت کابینت ساز به استرالیا

مهاجرت کابینت ساز به استرالیا از آن دسته از تخصص‌هایی به حساب می‌آید که بسیار راحت‌تر از رشته مهندسی مانند مکانیک، معماری و امثال آنها است. شاید از...

ادامه مطلب

1402/02/08

بیمه عمر در استرالیا

زمانی که قصد ادامه زندگی در کشوری جدید را دارید، بدون شک می‌دانید که میان برخی از مفاهیم و امور کلی در ایران و مقصد مدنظرتان تفاوت‌هایی وجود...

ادامه مطلب

بدون نظر

نظر دهید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

*

رزرو مشاوره آنلاین