خرید ملک در استرالیا

یکی از اصلی ترین نیازهای هر فردی داشتن خانه است بخصوص بسیاری از مهاجران حتی قبل از مهاجرت به استرالیا داشتن و خرید ملک در استرالیا را در سر دارند. خرید ملک در استرالیا یکی از موضوع های بسیار مهمی می باشد که هر مهاجری به آن فکر می کند از این رو تصمیم بر این گرفتیم تا مقوله خرید خانه در استرالیا را به صورت کاملا تخصص مورد بررسی قرار دهیم. با ما تا انتهای این مقاله همراه باشید تا کامل ترین و بروزترین اطلاعات را در زمینه خرید ملک در استرالیا را بدست آورید.

مسلما برای شما دوست عزیز که اقامت استرالیا را دارید خرید خانه می تواند گزینه بسیار مناسبی را داشته باشد چرا که با کمی بررسی متوجه می شوید که استرالیا در سال های اخیر به طور متوسط حداقل 5 درصد در سال افزایش قیمت خانه را داشته است و از طرفی دولت استرالیا وام های بسیار مناسبی با بهره کمی را در اختیار شما قرار می دهند بنابراین خرید ملک و خانه در استرالیا حتماً توصیه می‌شود.

 

اخذ اقامت استرالیا از طریق خرید خانه

در مقاله با عنوان مهاجرت به استرالیا از طریق خرید ملک عنوان کردیم نمی شواد از طریق خرید ملک اقامت استرالیا را دریافت کرد و بسیاری اعلام می کنند ویزای سرمایه گذاری استرالیا از طریق خرید ملک که این کار شدنی نیست. داشتن ملک در استرالیا هیچ کمکی به دریافت اقامت شما نخواهد کرد و اگر به دنبال اقامت استرالیا هستید باید از طریق روش‌های مشخص شده برای این منظور اقدام کنید. از این رو اگر شما دارای ویزای موقت استرالیا هستین مثلا ویزای تحصیلی می توانید در استرالیا ملکی را خریداری کنید ولی در زمان اتمام مدت ویزا باید ملک را فروخته و به کشور خود بازگردید. در کل شما به هیچ عنوان نمی توانید از طریق خرید ملک در استرالیا اقامت این کشور را دریافت کنید ما در سازمان مهاجرتی سلکت ویزا که به صورت تخصصی در زمینه ویزاهای استرالیا زیر نظر مستقیم آقای دامون آرین وکیل رسمی مهاجرت استرالیا فعالیت داریم به شما دوستان عزیز می گوییم خرید ملک در استرالیا کمکی به دریافت اقامت استرالیا نمی کند فریب افراد سودجو را نخورید.

جهت دریافت مشاوره رایگان ویزاهای تخصصی هیمن حالا ثبت نام کن

 

شرایط خرید ملک در استرالیا برای اقامت های دائم و موقت

افرادی که دارای اقامت دائم هستند می توانند به راحتی در استراحت یک خانه را بخرند چرا که محدودیت های مربوط به سازمان FIBR برای شما وجود ندارد و شما مانند یک شهروند می توانید در استرالیا خانه خریداری کنید و نیاز به گرفتن تاییده از این سازمان ندارید. اما برای افرادی که با ویزای موقت وارد استرالیا شده اند (ویزای 491،188، 485…) شرایط کمی فرق دارد. متقاضیان اقامت دائم همانطور که میدانید مانند افراد سیتیزن شرایط بسیار مناسبی دارند و می توانند وام با بهره کمی بگیرند اما افرادی که اقامت موقت دارند باید از سازمان FIBR تاییده و مجوز گرفته توجه کنید شما باید کل هزینه خرید خانه را داشته باشید و خانه را برای سکونت خود بگیرید واینکه این مجوز برای برای یک سال اعتبار دارد. شما باید در زمان خرید خانه به این نکته توجه کنید که باید در زمان خرید مالیات مشخص شده را را پرداخت کنید و همچنین پس از پایان مهلت ویزای موقت در صورتی که قصد تبدیل به اقامت دائم ندارید و می خواهید به کشور خود بازگردید‌ باید خانه را بفروشید. هرچند که ما پیشنهاد می کنیم شما می‌توانید صبر کنید تا ویزای اقامت دائم خود را دریافت کنید و سپس به راحتی خانه خود را خرید کنید.

 

هزینه های خرید ملک در استرالیا

شاید شما هم در کنار خود دوستانی را داشته اید که بعد از ورود به استرالیا در مدت کوتاهی در حدود دوسال خانه ای زیبا را خریداری کرده باشند، بله درست است این امکان وجود دارد شاید اگه کمی در وب سایت های خرید خانه در استرالیا سرچ کنید متوجه میشوید که قیمت یک خانه معمولی در سیدنی و یا ملبورن از حدود 400 هزار دلار شروع می شود و این موضوع باعث می شود تا کمی به فکر فرو برویم که چگونه فردی با درآمد سالانه 90 هزار دلار بتواند یک خانه را در دو سال خریداری کند. استرالیا یک کشور مدرن می باشد و قوانین دراستای رفاه حال مردم این کشور می باشد به همین منظور قوانینی را طراحی کرده است که مردم کشور دیگر دغدغه داشتن خانه را نداشته باشند از این رو به دارندگان اقامت دائم استرالیا این اجازه را می دهد تا 90% قیمت خانه را وام با بهره 2 تا 4 درصد را دریافت کنند. در نتیجه دوستان به این نکته توجه کنید که شما باید 10 درصد قیمت خانه مورد نظر خود را داشته باشید یعنی برای خرید یک خانه 500هزار دلاری باید 50 هزار دلار را داشته باشید. شما براساس ایالت خود مالیاتی را نیز باید در همان ابتدا پرداخت کنید شاید در حدود 6 درصد ارزش مالک مورد نظر خود باید مالیات بدهید که شامل وام هم نمی شود. هرچند که هزینه های دیگری نیز شما دارید که ناچیز است، مانند هزینه‌های انتقال Transfer Fees، هزینه‌های دولت Mortgage Registration Fees، هزینه‌های Conveyancer، هزینه بیمه وام بانکی، که تمامی این موارد هزینه کمی دارند.

 

خرید خانه در استرالیا

 

وام خرید خانه در استرالیا

مسلما در مطالبی که تا به اینجا برای شما عنوان کرده ایم متوجه شدیم که برای خرید ملک در استرالیا حتما باید از وام خرید خانه استفاده کنیم چرا که مبلغ بالایی را با بهره بسیار کم را دریافت می کنیم اما این وام شرایط و قوانین خاصی دارد که دانستن آن خالی از لطف نمی باشد. اول از همه شما باید اقامت دائم استرالیا را داشته باشید و افرادی که اقامت موقت دارند شرایط سختی را برای گرفتن وام دارند و معمولا با 70درصد وام به ارزش قیمت خانم موافقت می شود و شما باید 30 درصد قیمت خانه را در ابتدا داشته باشید ولی برای افرادی با اقامت دائم این رقم تا 90 درصد می باشد. متقاضیان عزیز این نکته را فراموش نکنید که اگر برای وام شما بیش از 80 درصد قیمت خانه شما باشد باید وام خود را بیمه کنید هرچند که این بیمه بر روی وام شما می باشد و نیاز نیست در همان ابتدا پرداخت کنید. دوستان گرفتن وام قوانین خاص خود را دارد توجه کنید که شما نمی توانید هر خانه ای با هر قیمتی را دریافت کنید یعنی شما می توانید تا 6 برابر حقوق سالانه خود را وام دریافت کنید یعنی فردی با حقوق سالانه 80هزار دلار می تواند تا 480هزار دلار استرالیا وام دریافت کنید و اگر برای خود کار می کنید و بیزینس و کسب و کار خود را دارید باید دو سال از بیزینس خود گذشته باشد تا بتوانید 6 برابر سود کب و کار خود وام دریافت کنید. توجه کنید که وام مسکن در استرالیا شرایط خاص خود را دارد و شما برای دریافت آن گزینه های زیادی را دارید و باید تحقیق کنید تا بهترین گزینه با کمترین بهره را دریافت کنید.

 

قیمت خانه در استرالیا

این موضوع بسیار کلی می باشد و نمی شود قیمت دقیقی را برای آن عنوان کرد چرا که قیمت خانه در استرالیا می تواند دستخوش موارد بسیاری قرار بگیرد مانند ایالت و شهرشما منطقه و محله مورد نظر شما و اینکه آپارتمان باشد یا خانه ویلایی از این رو قیمت هر متر مربع در شهرهای اصلی استرلیا را بر حسب موقعیت برای شما عنوان می کنیم توجه کنید این قیمت ها براساس آخرین آماری می باشد که در وب سایت های آنلاین توسط ساکنین این شهرها آپدیت می شود
سیدنی
قیمت هر متر مربع برای خرید آپارتمان در مرکز شهر 13127
قیمت هر متر مربع برای خرید آپارتمان خارج از مرکز 8259 دلار
هوبارت
قیمت هر متر مربع برای خرید آپارتمان در مرکز شهر 4585 دلار
قیمت هر متر مربع برای خرید آپارتمان خارج از مرکز 3338 دلار
ملبورن
قیمت هر متر مربع برای خرید آپارتمان در مرکز شهر 9852
قیمت هر متر مربع برای خرید آپارتمان خارج از مرکز 7998
آدلاید
قیمت هر متر مربع برای خرید آپارتمان در مرکز شهر 4793
قیمت هر متر مربع برای خرید آپارتمان خارج از مرکز 3374
بریزبین
قیمت هر متر مربع برای خرید آپارتمان در مرکز شهر 6988
قیمت هر متر مربع برای خرید آپارتمان خارج از مرکز 4083
داروین
قیمت هر متر مربع برای خرید آپارتمان در مرکز شهر 16666
قیمت هر متر مربع برای خرید آپارتمان خارج از مرکز 25750
پرت
قیمت هر متر مربع برای خرید آپارتمان در مرکز شهر 6898
قیمت هر متر مربع برای خرید آپارتمان خارج از مرکز 4859
کنبرا
قیمت هر متر مربع برای خرید آپارتمان در مرکز شهر 6155
قیمت هر متر مربع برای خرید آپارتمان خارج از مرکز 4689
همانطور که مشاهده می کنید اینکه خانه شما در حومه و یا مرکز شهر قرار داشته باشد بسیار تاثیر در قیمت خانه شما دارد هر شهر را می‌توان به دو بخش کلی city center و suburbs  تقسیم کرد. هر چه خانه شما به مرکز شهر City Center یا همان CBD نزدیک تر باشد خانه شما گران تر است و هرچه از مرکز شهر دورتر و نزدیک حومه Suburb ها باشید ارزان تر است.

خرید ملک در استرالیا

وبسایت های خرید خانه در استرالیا

Realestate.com.au

Domain.com.au

Realestateview.com.au

OnTheHouse.com.au

AllHomes.com.au

 

مالیات Stamp duty استرالیا چیست ؟

استمپ دیوتی مالیاتی است که بر دارایی و معاملات خاص اعمال می شود، که شامل امور ملک و مستغلات نیز می شود.  این هزینه را باید از جیب خود پرداخت کنید و نمی‌توانید برای آن وام بگیرید. این هزینه در ایالت‌های مختلف استرالیا متفاوت است و البته به قیمت خانه هم‌بستگی دارد. برای مثال اگر در ملبورن خانه‌ای با ارزش زیر ۶۰۰ هزار دلار بگیرید این هزینه صفر خواهد بود؛ اما از ۶۰۰ هزار دلار بالاتر هزینه stamp duty لحاظ می‌شود که حدود ۶ درصد قیمت ملک خواهد بود. نرخ این نوع مالیات در ایالت های مختلف متفاوت است. در ادامه خلاصه ای از افزایش مالیات برای افرادی که دارای ویزا می باشند و اقدام به خرید ملک در استرالیا کرده اند تهیه کرده ایم:

مالیات خرید خانه در ایالت نیوساوت ولز استرالیا 8 درصد اضافه مالیات استمپ دیوتی + 2 درصد اضافه مالیات بر زمین برای خانه مسکونی می باشد که برای افراد با ویزای دائم یا شهروندان مالیات اضافه دریافت نمی شود.

مالیات خرید خانه در ایالت ویکتوریا استرالیا حدود 6 درصد اضافه مالیات انتقال زمین است و برای افراد با اقامت دائم یا شهروندان اضافه مالیات دریافت نمی شود. همچنین ایالت ویکتوریا اعلام کرده است مالیات بر خانه های خالی از اول ژانویه 2018 بر خانه هایی که بیش از شش ماه خالی مانده اند اعمال می شود.

مالیات خرید خانه در ایالت کوئینزلند استرالیا 3 درصد اضافه مالیات بر استمپ دیوتی است که بر مالکین زمین به ارزش بیشتر از 350.000 دلار هم اعمال می شودو همچنین برای افراد با اقامت دائم یا شهروندان اضافه مالیات دریافت نمی شود.

مالیات خرید خانه در ایالت استرالیای غربی به این صورت است که دولت استرالیا اعلام کرده از اول ژانویه 2019 برای شهروندان خارجی 4 درصد اضافه مالیات برای خرید خانه نو اعمال می شود

مالیات خرید خانه در استرالیای جنوبی، تاسمانیا، شمال استرالیا و قسمت های مرکزی شرایط یکسانی دارند. این ایالت ها و قلمروها در حال حاضر برای شهروندان خارجی اضافه بهایی بر مالیات اعمال نمی کنند، اما در صورت افزایش سرمایه گذاری خارجی در این مناطق ممکن است چنین سیاستی را پیش بگیرند.

 

کمک هزینه ملک خانه در استرالیا FHOG

دولت استرالیا در اقدامی جالب و تحصین برانگیز کمک هزینه برای خانه اولی ها (FHOG) معرفی کرده است که برای جبران اثر مالیات بر کالاها و خدمات (GST) بر روی مالکیت خانه طراحی شده است.شما برای بهرمندی از این مزایای نیاز دارید تا شرایط زیر را داشته باشید.

 • دارای اقامت دائم باشید و یا سیتیزن استرالیا باشید.
 • شما نباید ملکی در استرالیا داشته باشید و به قول معروف خانه اولی باشید.
 • ارزش ملک شما باید کمتر از 750 هزار دلار استرالیا باشد.

جهت دریافت مشاوره رایگان ویزاهای تخصصی هیمن حالا ثبت نام کن

مطالب مرتبط

2023/25/10

حداقل حقوق در استرالیا؛ عوامل تاثیر گذار بر آن

بسیاری از افراد قصد دارند برای رسیدن به زندگی بهتر از طریق مسیرهای مختلف به کشورهای خارجی مهاجرت کنند. یکی از مقاصدی که وضعیت بسیار مناسبی از تمامی...

ادامه مطلب

2023/24/10

مهاجرت کابینت ساز به استرالیا

مهاجرت کابینت ساز به استرالیا از آن دسته از تخصص‌هایی به حساب می‌آید که بسیار راحت‌تر از رشته مهندسی مانند مکانیک، معماری و امثال آنها است. شاید از...

ادامه مطلب

2023/24/10

بیمه عمر در استرالیا

زمانی که قصد ادامه زندگی در کشوری جدید را دارید، بدون شک می‌دانید که میان برخی از مفاهیم و امور کلی در ایران و مقصد مدنظرتان تفاوت‌هایی وجود...

ادامه مطلب

نظرات 3

نظر دهید

3 دیدگاه دربارهٔ «خرید ملک در استرالیا»

 1. قاسم برازنده

  سلام من اگر بعنوان کار آفرین وخریدخانه مهاجرت کنم هزینه من چقدر میشه وبرنامه نویسی هوش مصنوعی هم بپایان رساندم ودربازارهای جهانی ترید هستم

  1. وحید دبیری

   شما صرفا با خرید ملک در استرالیا نمی تونید اقامت دریافت کنید باید از مسیرهای مشخص کاری و یا کارآفرینی استرالیا مثل ویزای 188 استرالیا وارد این کشور بشین بعد میتونید خونه هم خرید کنید که حالا اون بسته به شهر و ایالت قیمت ها متفاوتی داره

 2. قاسم برازنده

  معامله گر بازارهای جهانی هستم متشکرم از وقت خوبتان که به نظرات این حقیر توجه مکنید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

*