معرفی مراکز ایالت های استرالیا
خانه / دسته‌بندی نشده / معرفی مراکز ایالت های استرالیا

معرفی مراکز ایالت های استرالیا

درباره استرالیا این نکته را باید بدانید که کشوری باثبات، دموکراتیک، و با فرهنگ‌های گوناگون است که نیروی کار بسیار ماهری دارد و یکی از قدرتمندترین اقتصادهای فعال دنیا به شمار می‌رود. اگر بخواهید درباره استرالیا صحبت کنیم باید در مورد چشم‌اندازهای تماشایی و فرهنگ غنی باستانی آن سخن بگوییم. استرالیا ششمین کشور بزرگ جهان است و تنها کشوری است که بر سرتاسر یک قاره حاکمیت دارد.اگر قصد کسب اطلاعاتی درباره استرالیا را دارید پیشنهاد می کنیم با ما همراه باشید.در مقاله ای به صورت جامعه به معرفی ایالت های استرالیا پرداخته ایم که می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر آن را مطالعه کنید.

استرالیا با طبیعتی دیدنی، کیفیت بالای زندگی، و تنوعی بسیار زیاد، مقصد مورد علاقه‌ی گردشگران بین‌المللی است. این کشور دربرگیرنده‌ی 10 درصد از تنوع زیستی جهان است و شمار زیادی از گیاهان و حیوانات بومی آن، در هیچ جای دیگر کره‌ی زمین وجود ندارند. از جنگل‌های بارانی در شمال تا بیابان‌های سرخ در مرکز، از سرزمین‌های پوشیده از برف در جنوب شرقی تا ناحیه‌ی قطبی استرالیا، همگی نشانگر وسعت و تنوع این سرزمین است. پایگاه‌های میراث جهانی در استرالیا فراوانند که از آن میان می‌توان به دیواره بزرگ مرجانی، پارک ملی اولورا کاتا جوتا ، و تالار اُپرای سیدنی اشاره کرد.

استرالیا با وجود جوامع بومی که سابقه تشکیل‌شان به 60000 سال پیش از مهاجرت اروپایی‌ها به استرالیا می‌رسد، میزبان یکی از کهن‌ترین فرهنگ‌های زنده‌ی جهان است. امروزه استرالیا یکی از کشورهایی است که بیشترین تعداد فرهنگ‌ها را در خود جای داده‌اند. این کشور با فرهنگ‌های بومی و مهاجر، غنای فرهنگی بالایی دارد. استرالیا کشوری موفق و آباد است که در گزارش توسعه‌ی انسانی سازمان ملل متحد در سال 2015 رتبه‌ی دوم را کسب کرده است.

اقتصاد استرالیا به طور پیوسته در سازمان همکاری و توسعه‌ی اقتصادی در شمار قدرتمندترین اقتصادها در میان کشورهای پیشرفته قرار دارد. اقتصاد این کشور از نظر وسعت و بزرگی، دارای رتبه‌ی دوازدهم جهان است. استرالیا کشوری است که تقریبا در همه‌ی معیارها از بهداشت گرفته تا ثروت، از آسانی کسب و کار تا موفقیت‌های آموزشی، سطح بالایی دارد.

اقتصاد استرالیا با نرخ پایین بیکاری، تورم کم، و نیروی کار بسیار ماهر، و با پیوندهای محکمش با منطقه‌‌ی هندآرام، منطقه‌ای که سریع‌ترین رشد اقتصادی جهان را داراست، آماده‌ی شکوفایی بیش از پیش در آینده است.

انتخاب مناسب‌ترین راه برای مهاجرت به استرالیا، با توجه به شرایط شما

درباره استرالیا بیشتر بدانید

استرالیا چهارمین اقتصاد بزرگ آسیا و دوازدهمین اقتصاد بزرگ جهان است.

استرالیا کشور فرصت‌های بی‌پایان و پتانسیل نامحدود است، کشوری که درهایش به روی کسب و کار، باز است.

سیاست خارجی و اقتصادی استرالیا ضامن امنیت و رونق بلندمدت این کشور است. این کشور به دنبال حفاظت و پیشبرد منافع ملی‌اش در محیطی است که به سرعت در حال تغییر است، و به طور همزمان، از نظم پایدار جهانی حمایت می‌کند. استرالیا در طول چند ده‌ سال گذشته، بخش جدایی‌ناپذیر تلاش‌های جهانی برای ایجاد صلح و امنیت بوده است و به همین ترتیب، در تلاش‌ها برای ارتقای تجارت جهانی و آزادسازی سرمایه‌گذاری مشارکت جدی داشته است. استرالیا عضو خوبی از جامعه‌ی جهانی است که در بحران‌ها کمک‌رسانی می‌کند، و از توسعه‌ی اقتصادی در منطقه‌ی خود، حمایت می‌کند.

ایالات و قلمروهای استرالیا

  • NSW – نیو ساوت ولز بامرکزیت سیدنی
  • QLD – کوئینزلند با مرکزیت بریزبن
  • SA – استرالیای جنوبی با مرکزیت آدلاید
  • TAS – تاسمانی با مرکزیت هوبارت
  • VIC- ایالت ویکتوریا با مرکزیت ملبورن
  • WA – استرالیای غربی با مرکزیت پرت
  • NT – قلمرو سرزمین شمالی با مرکزیت داروین
  • ACT – سرزمین پایتخت استرالیا شامل شهر کانبرا و اطراف آن.

بهترین شهرهای استرالیا برای مهاجرت

درباره استرالیا بهتر است به مبحث شهرهای مهم آن برای مهاجرت بپردازیم زیرا استرالیا شهرهای مهمی دارد که هرساله در فهرست برترین شهرهای دنیا برای زندگی قرار می‌گیرند. در این بین برخی از شهرهای استرالیا جذابیت بیشتری برای مهاجران دارند.

درباره استرالیا و شهر ملبورن استرالیا

دومین شهر بزرگ استرالیا به نوعی مرکز فرهنگی و ورزشی کشور به شمار می‌رود. ملبورن استرالیا که سال‌های پیاپی در فهرست برترین شهرهای دنیا برای زندگی قرار داشته است، در تابستان هوایی دلپذیر دارد و در زمستان ممکن است گاهی با یخبندانی خفیف همراه شود. هندی‌های زیادی به دلیل موقعیت‌های شغلی بسیار در این شهر زندگی می‌کنند.

درباره استرالیا

ملبورن پایگاه صنایع و حوزه‌های گوناگونی ازجمله هوانوردی، آموزش، اطلاعات، ارتباطات، ساخت‌وساز، بهداشت، امور مالی و دیگر صنایع است. نرخ پایین بیکاری باعث شده است این شهر پذیرای مهاجران متعددی با ویزای کار استرالیا باشد. سبک زندگی در ملبورن تلفیقی از زندگی اروپایی و استرالیایی است. هیجان‌انگیز است که موسیقی در رستوران‌ها و کافه‌های شهر همیشه حضور دارد و روح زندگی در این شهر به زیبایی هرچه تمام‌تر جاری است. و از سویی ملبورن شهر جوانی است و از این رو شهروندان آن زندگی پرنشاطی دارند؛ شهر دارای تفریح گاه‌ها، فروشگاه‌های درجه یکی وامکانات ورزشگاهی  است که شب‌های ملبورن را باشکوه کرده‌اند.

موضوع مهم برای هر مهاجر بحث قیمت مسکن می باشد قیمت مسکن در ملبورن گران است و افراد زیادی از عهده‌‌ی خرید خانه برنمی‌آیند اما خوشبختانه در مقایسه با بسیاری از شهرهای بزرگ اجاره‌بها به نسبت درآمد به صرفه است. اگر به دنبال خانه‌ای مناسب خانواده هستید، بهتر است از مرکز شهر ملبورن کمی فاصله بگیرید تا خانه‌های ارزان‌تری پیدا کنید. بحث حمل‌ونقل عمومی کارامد و گسترده است. اگر در حومه‌ی شهر زندگی می‌کنید، خرید ماشین ایده‌‌ی بدی نیست.

درباره استرالیا و شهر آدلاید استرالیا

شهر آدلاید استرالیا از قدیمی‌ترین شهرهای استرالیا محسوب می شود . زندگی شهریِ آرام، اقتصاد سالم و آب‌وهوای دلپذیر این شهر را برای مهاجران محبوب کرده است. در شهر آدلاید استرالیا برخلاف دیگر شهرهای بزرگ از هیاهو و ترافیک در زمان اوج رفت و آمد خبری نیست. در بخش هزینه‌های زندگی ازجمله مسکن در مقایسه با دیگر شهرهای بزرگ استرالیا، پایین‌تر است؛ درواقع در بین کلان‌شهرها، آدلاید اقتصادی‌ترین شهر محسوب می شود. در آدلاید استرالیا موقعیت کاری همیشه برای مهاجران وجود دارد ؛ همچنین این شهر سالانه پذیرای ۵ هزار مهاجر در صنایع مختلف از خدمات عمومی، آموزش، بهداشت و سلامت گرفته تا صنایع تولیدی است.

آدلاید استرالیا

میزان متوسط حقوق در آدلاید استرالیا کمتر از دیگر شهرهای بزرگ است اما در عوض هزینه‌‌ی زندگی کمتر است. به عنوان مثال هزینه‌‌ی ویزیت ۱۵ دقیقه‌ای با پزشک ۴۹ دلار است (این رقم در ملبورن و سیدنی حدود ۷۰ دلار است). با توجه به گسترده نبودن خطوط حمل‌ونقل عمومی، خرید خودرو ایده‌ای قابل‌قبول و البته به صرفه است. اگر می‌خواهید به همراه با خانواده‌تان به این کشور مهاجرت کنید، براساس نظرات کارشناسان، آدلاید بهترین گزینه برای زندگی در استرالیا محسوب می‌شود.

درباره استرالیا و شهر سیدنی استرالیا

اگر بخواهیم درباره استرالیا سخن بگوییم حتما باید بخشی را به بررسی شهر سیدنی استرالیا اختصاص دهیم . سیدنی استرالیا قدیمی‌ترین شهر استرالیا به مناظر زیبا همچنین تنوع فرهنگی‌اش معروف است. اگر به محیط‌های آرام و دوستانه علاقه دارید، سیدنی بهترین مکان برای زندگی در استرالیاست. آب و هوای تابستان‌های سیدنی گرم و زمستان‌هایش ملایم است. سبک زندگی را در سیدنی در یک کلمه می‌توان خلاصه کرد: خوشگذرانی! تفرج‌گاه‌های متعدد شهر امکان گشت‌وگذار و انواع تفریحات را فراهم کرده‌اند.

درباره استرالیا شهر سیدنی استرالیا

می شود گفت که سیدنی مرکز کسب‌وکار و تجارت استرالیا  است و موقعیت‌های شغلی خوبی برای مهاجران با تخصص و مهارت بالا دارد. صنایع مهم فعال در سیدنی فناوری اطلاعات، آموزش، خدمات مالی و گردشگری است . سیدنی برای کارشناس‌ها و افراد بامهارت شرایط کاری خوب و توازن بین کار و زندگی را فراهم می‌کند.نکته جالب برای مهاجران بخصوص ایرانیان در استرالیا ۴ هفته مرخصی با حقوق در سال، بیمه سلامت و ذخیره بازنشستگی برخور می شوند. قیمت مسکن در حومه غربی سیدنی مناسب تر و اجاره‌بها به نسبت دیگر شهرهای بزرگ استرالیا بیشتر است. سیستم حمل‌ونقل عمومی سیدنی بسیار وسیع است، به همین دلیل زندگی در حومه‌ شهر و رفت‌و‌آمد چندان دشوار نیست. البته اگر محل زندگی‌تان خیلی از مرکز شهر فاصله دارد، این بار هم می‌توانید به خرید ماشین فکر کنید.

درباره استرالیا و شهر پرث استرالیا

شهر پرت استرالیا در ساحل غربی این کشور در مقایسه با دیگر شهرهای ساحل شرقی استرالیا، شهر کوچکی است اما در سال های اخیر مهاجران بیشتری به امید بهره‌گیری از فرصت‌های شغلی سودآور وارد آن شدند. شهر پرت استرالیا یک شهر زیبا، تمیز و امن به‌ویژه خانواده‌های جوان را در خود جای داده است. جوان‌ها علاقه‌ی بیشتری به این شهر دارند زیرا در کنار محیط آرامش‌بخش، امکانات بسیاری برای تفریح در فضای باز دارد.

درباره استرالیا شهر پرت استرالیا

مردم پرث رفتار دوستانه‌ای دارند و علاقه‌مند به دورهمی‌های خانوادگی هستند. هرچند فروشگاه‌ها و کافه‌های خوبی در شهر وجود دارد اما مردم شهر تفریح خانگی را ترجیح می‌دهند.برای خرید یا اجاره‌ خانه انتخاب‌های متنوعی وجود دارد، از آپارتمان گرفته تا خانه‌های ویلایی و آپارتمان‌های لوکس. حمل‌ونقل عمومی به وسعت سیدنی یا ملبورن نیست اما کارامد و باکیفیت است. اگر خیلی از شهر فاصله دارید و بچه‌دار هستید، شاید بد نباشد ماشین بخرید.

درباره استرالیا شهر کانبرا استرالیا

پایتخت کشور استرالیا شهر کانبرا محسوب می شود که کوچک‌ترین کلان‌شهر کشور است. زیرساخت‌های باکیفیت، ساختمان‌های باشکوه و مردم

درباره استرالیا شهر کامبرا

مهمان‌نواز کانبرا، آن را به شهری پرطرفدار در میان مهاجران تبدیل کرده است.شما با مراجعه به لینک رو به رو می توانید شهر کانبرا را مشاهده کنید.

آب و هوای کانبرا در مقایسه با شهرهای دیگر استرالیا کمی خشک‌تر است و زمستان‌ها ممکن است کمی سرد باشد. این شهر موقعیت‌های شغلی خوبی هم در بخش خصوصی و هم در بخش دولتی دارد. نرخ بیکاری پایین و میزان حقوق و دستمزد بالا، کانبرا را به گزینه‌‌ی مناسبی برای مهاجران دارای ویزای کاری تبدیل کرده است.

درباره استرالیا شهر بریزبن استرالیا

سومین شهر بزرگ استرالیا با آب‌وهوایی گرم‌تر از دیگر شهرها، هندی‌های بسیاری را جذب خود کرده است. در شهر بریزبن استرالیا خبری از زمستان‌های خنک نیست! شهر به تفریح و خوشگذارنی اهمیت می‌دهد و شکوفایی اقتصادی‌اش را مدیون همین دیدگاه است. صنایع مهم شهر عبارتند از هتل‌داری، مهمان‌داری، بهداشت و سلامت، گردشگری و … که موقعیت‌های شغلی خوبی برای مهاجران تازه‌وارد فراهم می‌کنند.

انتخاب مناسب‌ترین راه برای مهاجرت به استرالیا، با توجه به شرایط شما

مطالب مرتبط

1402/03/08

حداقل حقوق در استرالیا؛ عوامل تاثیر گذار بر آن

بسیاری از افراد قصد دارند برای رسیدن به زندگی بهتر از طریق مسیرهای مختلف به کشورهای خارجی مهاجرت کنند. یکی از مقاصدی که وضعیت بسیار مناسبی از تمامی...

ادامه مطلب

1402/02/08

مهاجرت کابینت ساز به استرالیا

مهاجرت کابینت ساز به استرالیا از آن دسته از تخصص‌هایی به حساب می‌آید که بسیار راحت‌تر از رشته مهندسی مانند مکانیک، معماری و امثال آنها است. شاید از...

ادامه مطلب

1402/02/08

بیمه عمر در استرالیا

زمانی که قصد ادامه زندگی در کشوری جدید را دارید، بدون شک می‌دانید که میان برخی از مفاهیم و امور کلی در ایران و مقصد مدنظرتان تفاوت‌هایی وجود...

ادامه مطلب

بدون نظر

نظر دهید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

*

رزرو مشاوره آنلاین